2. třída – školní týden 11. 5. – 15. 5. 2020

• – Slabiky bě, pě, vě, mě. Výslovnost a psaní. Shrnutí – skupiny s písmenem s ě.
    • Čtení- Pohádky libovolné, vlastní.
    • Psaní- Správné spojování písmen, rozestupy, umístění diakritických znamének.
    • Sloh- Pojmenování předmětů a jejich vlastnosti. Otázky a odpovědi.
  • MAT- Opakování násobků čísla 5. Dělení 5. Opakování násobení a dělení čtyřmi a pěti. Závorky.
  • PRV- Obec a okolí kolem ní. Kultura. Orientace v obci.
  • Angličtina
    • Milí žáci,tento týden máte všechny informace o domácí přípravě z angličtiny v příloze. P. Mrnuštíková

• Pondělí 11. 5.
    • JČ mluvnice :
      • JČ: JČ/PS 37/23., 24., 25.
      • JČ učebnice 86/1 po přečtení textu: Letadlo si hlasitě odpověz na všechny fialové puntíky pod článkem.
      • Písemně do sešitu str. 86/2.
    • MAT:
      • malá MAT str. 32. celá.
      • Nová MAT červená 1/1., 3., 4.
    • JČ čtení a psaní:
      • Čítanka str. 105 a 106. text Hádka.
      • Slova a slovní spojení si několikrát přečti a užij je ve větách. Nic nemusíš psát:
      • na punčocháčích, ve stříbrných,    na tramvaj,    střevíčkách,    knoflíček,    a běduje,    v tmavém,    pospíchají,    ručičky,    na hodinkách,    do kabátu,
      • Písanka: str. 23. jen 2 řádky.
  • Úterý 12. 5.
    • JČ mluvnice :
      • učebnice přečti si ze str. 86. báseň: Veverky v zimě hlasitě a splň cv. 3., 4., 5. Podstatná jména a slovesa z básně nevypisuj, jen je urči ústně.
      • JČ učebnice 87/3 napiš jako diktát nebo přepis pro PO krácený o 2 věty.
      • Přečti si potichu článek Slůně v ZOO ze str. 87.
      • Na nadepisovací fólii doplň 87/2.
      • malá MAT str. 18 celá.
      • Nová MAT červená 2/2., 3., 4.
    • JČ čtení a sloh: Čítanka text Hádka přečíst znova.
      • Vyber správné odpovědi a odpověz celými větami ústně.
      • Dospělí lidé i děti se někdy pohádají. Důležité je umět si odpustit, smířit se. Řekni a doplň co bys odpustil/a a co bys odpustit nemohl/a.
      • Svému kamarádovi nebo kamarádce bych odpustil/a, kdyby například……………………………………………………………………………………………………………….
      • Nemohl/a bych odpustit, kdyby…………………………………………………………………………………………………………………….
      • Rodiče se chystali (do divadla-do kina-na koncert-na výstavu).
      • Tatínek zjistil, že nemá (peníze-boty-klobouk-vstupenky).
      • Podezříval maminku, že je (vyhodila-prodala-darovala).
      • Maminka zas hubovala tatínka, že je (pořádný-nepořádný).
      • Vstupenky do divadla našla…………………………………………………………………………………………….
      • Vypracuji si D.Ú. v DM-SW ze slohu. Je to pracovní list k textu z učebnice JČ str. 88. Hrníček. PL je přístupný po celý týden od pondělka 11.5. do neděle 17. 5. včetně.
  • Středa 13. 5.
    • JČ mluvnice :
      • JČ: učebnice – Zopakuj si a hlasitě si přečti 3 krát růžový rámeček dole na str. 87.
      • Přečti si  hlasitě text str. 89. v učebnici:  Hříbě a splň všechny oranžové puntíky pod článkem.
      • Jako přepis pro všechny napiš cv. 89/3.
      • JČ učebnice – Zopakuj si a hlasitě si přečti 3 krát růžový rámeček dole na str. 89.
      • JČ/PS 14/2.
    • PRV:
      • PRV/PS 64., 65.
  • Čtvrtek 14. 5.
  • Pátek 15. 5.
    • JČ mluvnice :
      • učebnice str. 90. přepiš báseň Co říká smeták cv. 3. do sešitu a podtrhni v textu vlnovkou všechna slovesa.
      • Potom je vypiš každé na řádek zvlášť do sešitu a přidej k nim tato slova, která odpovídají na otázku JAK? Příklad: říká-jasně, uteč-rychle,… atd. Nabídku najdeš ve cv. 4.
      • Přečti si růžový rámeček dole na stránce 90.
      • malá str. 20. Celá
      • Nová MAT červená 4/1.,2.,4.
    • PRV:
      • Vypracuji si D.Ú. v DM-SW z PRV. Pracovní list je přístupný po celý týden od pondělka 11.5. do neděle 17. 5. včetně.