2. třída – školní týden 14. 4. – 17. 4. 2020

• -Pravopis vlastních jmen. Vlastní jména osob, zvířat, měst a vesnic.
    • Sloh– Popis podle obrázků.
    • Psaní– Hygienické a pracovní návyky. Dodržování tvarů písmen podle normy psaní. Správné spojování písmen, rozestupy, umístění diakritických znamének.
    • Čtení– Plynulé čtení s porozuměním.
  • MAT- Násobení třemi. Násobky čísla 3. Dělení třemi.
  • PRV- Svátky jara. Velikonoce. Opakování rostliny na jaře.
  • AJ – Milí žáci, tento týden máte všechny informace o domácí přípravě z angličtiny v příloze.

• Úterý 14. 4.
    • JČ mluvnice
      • text učebnice str. 75. Čteme hlasitě. Odpověz ústně na všechny otázky pod článkem v puntících oranžových i fialových.
      • Zopakuj si: růžový rámeček přepiš do sešitu. Stačí pouze první a třetí větu. Lidé mají jména a příjmení. Vlastní jména píšeme s velkým počátečním písmenem.
      • Cvičení 4. písemně do sešitu.
      • Cvičení 5. ústně.
    • Matematika
      • Zopakuj si násobky čísla 2 jako řadu nahoru a dolů. Do sešitu opiš z velké MAT dole na str. 19. rámeček v pravém spodním rohu. 10:2 se rovná 5 a slova dělenec, dělitel a podíl. 5 krát 2 se rovná 10 a slova činitel, činitel a součin. Nauč se je zpaměti a řekni si i 3 a 3 slova, která se pojí se sčítáním a odečítáním.
      • Slovní úlohy 1.,2.,3. ze str. 20. si řekni pouze hlasitě, nemusíš je vyplňovat do velké MAT.
      • Cvičení 5.,7.,9. ze str, 20. vypočítej písemně.
      • 20/8 písemně přepiš a vypočítej do malého sešitu. Nezapomeň, nejprve se dělí a teprve potom sčítá.
    • JČ sloh
      • 80/1.,2.,3.ústně.
      • 80/4 vyber si jedno zvíře a popiš ho do sešitu ČT/SL strom (minimum 6 vět). V popisu můžeš používat přirovnání nebo ustálené slovní obraty viz. modře psaný text na str. 80. učebnice dole. Namaluj zvíře. Nezapomeň na nadpis.
    • JČ čtení
      • Pohádka o Květušce str. 98. a 99.
    • JČ psaní
      • první tři řádky ze str. 16. Ten třetí opiš tiskacím písmem.
  • Středa 15. 4.
    • JČ mluvnice
      • text učebnice str. 76. Celou stranu splníme ústně bez fialových puntíků pod článkem. Je to cvičení 2. a 3. a růžový rámeček.
      • JČ/PS 35/13.,14.,15.
    • Matematika
      • Velká MAT písemně 22/1.,2. a ústně 22/5.
      • Malá MAT písemně 27/1.
      • MAT geometrie: str. 21. velká MAT celá strana cv.: 1.,2.,3.,4.,5.
    • Prvouka
      • Učebnice str. 48. a 49. Prohlédni si obrázek „Jaro u vody“ a hledej podle čísel jednotlivé rostliny a živočichy.
      • Udělej si test v systému DM-SOFTWARE na rostliny, stromy a keře. Musíš se přihlásit jako žák. Test není časově ani datem omezen. Lze ho vyplnit kdykoliv během týdne.

• Čtvrtek 16. 4.
      • JČ/PS 3/1
      • Text učebnice 77/1 přečti si potichu pro sebe.
      • 77/2 říkej hlasitě.
      • 77/3 písemně do sešitu.
      • Růžový rámeček čti hlasitě, názvy měst a obcí přečti 3 krát a řekni si i 3 vlastní jména zvířat, které jsi mi pojmenoval v PL z ČT. Byla to jména pro opičku, vydru a lišku.
      • JČ/PS ústně 4/1.
    • JČ psaní
      • str. 17. Jen 3 řádky.
    • Matematika
      • Velká MAT str. 23. celá. Jsou to cv. 1.,2.,3.,4.,5.
  • Pátek 17. 4.
    • JČ mluvnice
      • učebnice str. 77/6 hra s rodiči.
      • 77/5 napiš si do sešitu jako diktát nebo přepis.
      • JČ/PS 4/2 a 5/1.
      • JČ/PS 35/16.,17.
    • Prvouka
      • PRV/PS str. 58. celá.
    • Matematika
      • velká MAT 24/1., 3. Pracuj ústně.
      • Písemně 24/2.,5.,8.,9. U cvičení 9. nezapomeň, že početní úkon v závorce má přednost.
      • Velká MAT str. 25/1.,2.,3.,4.