Předchozí školní týdny

2. třída – školní týden 22. 6. – 26. 6. 2020

• – Abeceda. Řazení slov v abecedním pořádku. Opakujeme. Závěrečné opakování učiva 2. ročníku.
    • Čtení a psaní – Uzavření písanek i čítanek.
  • MAT- Násobení 9, 10 a 1.
    • Geometrie-Souhrné opakování z geometrie.
  • PRV- Souhrné opakování. Co už umíme.
  • Anglický jazyk

Milí žáci,

máme před sebou poslední školní týden. V pátek dostanete vysvědčení a začnou prázdniny, na které se určitě těšíte. Chtěla bych vám poděkovat, že jste dlouhé týdny vydrželi pracovat sami doma, což pro některé určitě nebylo lehké. Také bych chtěla poděkovat rodičům, kteří vám pomáhali.

Pokud jste něco nestihli vypracovat v pracovním sešitě nebo napsat do sešitu English, tak to zpětně najdete na webových stránkách školy pod jednotlivými týdny. Dodělejte si to a v září se na to společně ve škole podíváme.

Tento týden posílám pouze videa na procvičení slovíček. Jsou zaměřená na učivo, které jste se naučili. Nemusíte všemu rozumět, procvičte si to, co zvládnete.

What´s the weather like today

Kids vocabulary – body – parts of the body

Na dm-software nebudu tento úkol zadávat, nemusíte mi posílat zprávu.

Přeji vám krásné prázdniny

Petra Mrnuštíková

• pondělí  22.6.
    • JČ: učebnice str. 107. Ústně si opakuj a procvičuj tuto stranu.
      • JČ/PS 6.celá.
    • MAT: červená MAT str. 21. celá.
    • Čtení: str. 124. a 125.z Čítanky. Po hlasitém přečtení textu splň ústně následující zadání.
      • Zahrajte si básničku jako rozmluvu Smolíčka s Jeskyňkami. Rodič v roli jedné a ty ve druhé. První a poslední sloku čti společně s mámou nebo tátou v roli vypravěče.
      • Čti slova a slovní spojení a užij je ve větách. Mezi slovy vyhledej odpovědi na otázky:
        • Jaký zadeček má brouček?
        • Jaká je cesta?
        • Co dělají cvrčci?
        • Jaké jsou hvězdy?
        • Kde hořelo světýlko?
        • VRZAJÍ, V DLANI, HVĚZDA, DO STŘÍBRA, BROUČKA, Z ROZBITÝCH, OBROVSKÉ, VZPOMNĚLA SI, VE VLASECH, ROZSVÍCENÝ, NEBĚHALA, SVATOJÁNŠTÍ
        • Proč si vzal tatínek Leonu na noční procházku? Chtěl jí ukázat: ( sluníčko, auta na dálnici, hvězdy, motýly, rozsvícené město, svatojánské broučky ).
        • Hvězdy se jedna s druhou ( srazí, nesrazí ), protože každá běží po své ( silnici, dráze, ulici ).
        • Hvězdy jsou ( malinké, větší, obrovské ).
    • V trávě svítili……………………………………………broučci. Nazývají se tak proto, že se obvykle objevují kolem 24. června, kdy lidé slavili svatého Jana.
    • Tuto větu si po doplnění přepiš do sešitu ČT/SL strom a nezapomeň na nadpis a spisovatelku.
  • úterý 23.6.
    • JČ/PS str. 7. celá.
      • JČ učebnice str. 108. Ústně si opakuj a procvičuj tuto stranu.
      • Řekni si hlasitě básničku Abeceda, kterou znáš z besídky v 1. třídě. Začíná: A, B, C, Č, D, Ď, E-Jen se na mne koukněte. F, G, H, CH, I, J, K-Abeceda je lehká. L,M, N, Ň, O, P, Q-Všichni se ji naučme. R,Ř,S,Š,T,Ť, U-Nechci slyšet nezvládnu. V,W,X,Y,Z,Ž-Můžeme na hřiště běžet.
    • MAT: červená MAT str. 22. celá.
    • Geometrie: Procvičuj na PC jednotlivá cvičení bez převodů jednotek délky a shodnosti úseček.
    • Čtení a psaní: Čítanka str. 126. přečti hlasitě.
      • Vyber slova, která se rýmují. Pracuj pouze ústně.
        • SERVÍTEK
        • BONIFÁCEK
        • A TEN
        • TÁCEK VÍTEK
        • MASÁŽE
        • POKROPILI
        • BYL HNED ČILÝ
        • UKÁŽE
        • TO SE PODDÁ
        • DO HLAVY
        • VYPRÁVÍ
        • ŽIVÁ VODA
        • JAKO NĚMÝ
        • V KOČÁŘE
        • LÉKAŘE
        • MEZI VŠEMI
    • Písanka dopiš str. 31., 32.
  • středa  24.6.
    • JČ/PS str. 8. celá.
    • MAT:  červená str. 23. celá.
      • Procvičuj následující učivo z matematiky na násobení a dělení 10 a 1. Vyber si ze seznamu pouze cvičení potřebná k procvičování čísly 1, 10. U příkladů se značkou reproduktoru jsou zadání namluvená.
      • Cvičení 1
      • Cvičení 2
    • Čtení textu z Čítanky: Vzhůru na prázdniny ze str. 127. a 128. potichu.
      • Převyprávěj obsah článku rodičům hlasitě.
      • Hlasitá recitace básně ze str. 129.
  • čtvrtek  25.6.
    • Čítanka zakončení.
      • Prohlédni si vzadu v Čítance i ostatní obrázky od pana Lady, již jsme pracovali s obrázkem jara. Ostatní roční období: podzim, zima i léto jsou krásné ilustrace znázorňující spoustu lidových zvyků a tradic, které se pojí k jednotlivým ročním obdobím. Zkus některé popsat a říci o nich alespoň pár vět.
    • PRV: Kdo ještě nevyužil přílohu k pracovnímu sešitu z PRV vzadu, udělá nyní. Hravou formou odpovídej na otázky. Procvič si učivo na kartách, které slouží k plnění úkolů pro práci s učebnicí. Najdete zde i odkazy na stránky z učebnice, kde se můžete podívat na své správné odpovědi.
      • Za pěkného počasí vycházka k řece, do lesa, na statek. Za deště promítání dětského filmu, pohádky.
  • pátek 26.6.
    • Slavnostní zakončení školního roku 2019/20. Rozdání vysvědčení, pochvalných listů, ocenění, odměn a drobné překvapení. Hezké prázdniny všem. Na shledanou ve 3. třídě.
    • Pozn. z 10 lekcí plavání jsme vybrali pouze 3. Plavání bude probíhat již v  měsíci září.