Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

cup

Začátkem května 2015 se šestnáct žáků naší školy pod vedením paní učitelky Lenky Parmové vydají po stopách Harryho Pottera. „Bradavický expres“ pro nás vypraví cestovní kancelář Školní zájezdy s.r.o. až před budovu naší školy. A co nás všechno čeká?      V Londýně se podíváme na známá místa, např. Westminsterské opatství, prohlédneme si budovy parlamentu s hodinovou věží Big Ben, určitě všichni vylezeme na sochy lvů na Trafalgarském náměstí (snad nikdo nespadne do fontány), uvidíme Buckinghamský palác – sídlo královny. Kromě návštěvy interaktivního zábavního muzea Ripley’s Believe It or Not se snad nejvíce těšíme do filmových studií Warner Bros, ve kterých se filmy o Harry Potterovi natáčely. Jsme moc zvědaví na známé kostýmy a efekty z filmů, Brumbálovu pracovnu, zajdeme si i do známé Příčné ulice s čarodějnickými krámky a na nádraží St. Pancras s nástupištěm 9 3⁄4. Kromě Londýna navštívíme i jiná města, ve kterých tvůrci filmů natáčeli, jsou to města Gloucester a Oxford. Těšíme se také na londýnské metro, na plavbu po řece Temži až do Greenwiche s Královskou observatoří a s nultým poledníkem. Dvě noci strávíme v anglických rodinách, čímž si procvičíme své konverzační schopnosti. Snad se nějak domluvíme a neumřeme hlady! Ze zájezdu bychom si chtěli přivézt typické anglické suvenýry, o kterých se učíme v hodinách anglického jazyka.

Více informací u paní učitelky Lenky Parmové.