Po podzimních prázdninách děti neusedly do školních lavic, ale čekaly je dva dny plné pohybu.

Ve čtvrtek žáci prvních tříd navštívili ostravskou ZOO. I když se zdálo, že tento den bude velmi chladný a všechna zvířata budou zazimována, opak byl pravdou. V zoo nás čekalo velmi pěkné a slunné počasí, příjemné právě k poznávání podzimní přírody. Zvířátka se vyhřívala v podzimním slunci a děti tak měly možnost poznávat zvířata ve výbězích i při krmení. Navíc pohyb během celého dopoledne přispěl k fyzické kondici dětí.

V pátek děti vytvořily krásnou halloweenskou náladu tím, že byly převlečeny do strašidelných masek. Naučily se anglické koledy a zazpívaly halloweenské písničky. Zbytek vyučování patřil Podzimní olympiádě s netradičními sportovními disciplínami, např. slalom na koštěti, hod do klobouku, pavoučí dráha, poznávání bylinek a běh ve dvojici.

Mgr. Kateřina Sadílková