Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     „Nástup!!!“ rozléhalo se 30. října 2014 na hřišti ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí. To paní učitelka Martina Pelikánová právě zahajovala projekt pro žáky 5. – 9. tříd s názvem Olympijský den. Na začátku seznámila žáky s organizací sportovního dne: „Všechny žáky jsme rozdělili do družstev podle států: Česká republika (5. třída) soupeří s Itálií (s 6. třídou), 7. třída je rozdělena na Německo a Slovensko, kteří se popasují spolu, Jamajka (8. třída) se utká s Francií (s 9.třídou). Body můžete získat v těchto disciplínách: běh na 60 m, běh na 800 m, štafetový běh s batohem, hod holínkou, týmový skok do dálky vzad, slalom s koštětem a florbalovým míčkem, hod míčem nohama, přetahovaná lanem, přehazovaná a fotbal. Body hlásíte paní učitelce Kotáskové, která je zapíše do bodovací tabulky.“

První disciplínou byl běh na 60 metrů… „Je teprve začátek a už prohráváme.“ povzdychuje si Bára Tošenovjanová z 8. třídy. „Deváťáků je víc a jsou lepší,“ šeptá Báře Markéta Čudová. Tereza Němcová z 9. třídy, která běhala štafetu, nám řekla: „Běželo se mi dobře. Běhání mě baví a mám ho ráda, takže jsem naprosto spokojená.“ Její kamarádka, běžkyně Naty Plecháčková, nám o sportovním dni řekla: „ Byla to sranda, na olympijský den budu dlouho vzpomínat.“ Petr Vaňek, žák 6. třídy a dnes i reprezentant Itálie, se stal vítězem běhu na 800 m a se svými spolužáky se zúčastnil i netradiční štafety. ,,Péťo, můžeme se tě zeptat, čím je tato disciplína neobvyklá?“ ,,Je to vlastně normální štafeta, akorát si místo kolíku předáváte baťoh zatížený činkami, který si musíte nasadit na záda. Musím říct, že to bylo docela obtížné,“ odpověděl nám Péťa.

Protože páťáci se účastní takové akce poprvé, zeptala jsem se jich, jak se jim akce líbí. „Opravdu je to zábavné a doufám, že šesťáky porazíme!“ oznamuje mi Bořek Čuda. „ Fakt je to sranda a je to mnohem lepší než se učit!“ odpovídá Klára Lyčková. Když jsme se zeptali Terezky z 5. třídy, jak prožila ten den ona, tak nám sdělila: ,,Tento den byl super, ale taky dost namáhavý. Nic jsme nevyhráli, ale to nevadí. Důležité bylo, že jsme si zasportovali a byla legrace.“

Kromě dětí se po hřišti samozřejmě pohybují i paní učitelky. Paní učitelka Parmová se dnes proměnila ve fotografku a vše pilně fotí. Na chvíli jsme ji vyrušili a zeptali jsme se jí, které třídě nejvíce fandí. „Žádné! Fandím všem, kteří se snaží podat co nejlepší sportovní výkon a získat tak bod pro svou třídu,“ usmívá se. Největší dilema řeší paní učitelka Glumbíková, která je třídní 7. třídy. Ta byla totiž rozdělena na 2 země. S úsměvem říká: „ Musím fandit oběma zemím. Fandit jenom jedné by bylo nespravedlivé.“ O svůj názor se s námi podělila i paní učitelka Dalihodová, třídní 8. třídy, hlavní trenér Jamajky: ,,Je fajn, že naši žáci tak hezky sportují. Dokonce i sluníčko nám krásně hřeje. Jsem také velmi spokojená s výsledky mých žáků. Důležité pro mě je, že to nevzdávají a snaží se.“

Celý projektový den byl ukončen slavnostním vyhlášením výsledků. Slovo patřilo opět paní učitelce Pelikánové: „ Na třetím místě se umístili sedmáci ze skupiny Německo. Na druhém šesťáci reprezentující Itálii. A na prvním místě samozřejmě devátý ročník, to znamená Francie!“

„Děkujeme, děkujeme!“ souhlasně pokyvuje Terka Dvořáková z deváté třídy. Paní učitelka pokračuje: „ Žáci 5. třídy (Česko), druhá skupina 7. třídy (Slovensko) a také žáci z 8. ročníku (Jamajka) podali úžasné výkony, ale na výhru to prostě nestačilo. Snad příště! Takže, žáci, dnešnímu Olympijskému dni třikrát nazdar!!!“

Hřištěm zazněla hlasitá odpověď žáků: „Zdar! Zdar! Zdar!“ Pak se všichni rozběhli na oběd do školní jídelny nebo domů, protože při dnešním sportování jim pěkně vyhládlo.

Nikola Vogalová (8. třída), Petra Nováčková a Lucie Vaňková (9. třída)