oxf

Ve čtvrtek 23. října se tři žákyně naší školy zúčastnily anglické výtvarné soutěže Oxford Illustrator. Soutěž pořádá nakladatelství Oxford University Press ve spolupráci se ZŠ Pokorného s rozšířenou výukou výtvarné výchovy. Úkolem bylo ztvárnit libovolnou výtvarnou technikou zadaný text v anglickém jazyce. Jednalo se o úryvky ze známé světové literatury. Hodnotila se jednak originalita a nápaditost, ale také správné porozumění danému textu.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Za první kategorii reprezentovala naši školu Cristina Emma Berešová z 5. třídy. Měla za úkol ztvárnit příběh Jacka a kouzelné fazole.

Ve druhé kategorii soutěžila a se svým obrázkem podmořského světa obsadila první místo Natálie Irglová z 6. třídy. Úryvek byl z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem.ox

Eliška Dudová z 9. třídy musela ve třetí kategorii ztvárnit velice náročný úryvek z knihy Šarlatové písmeno.

Všem třem dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy
a Natálce gratulujeme k prvnímu místu!

paní učitelky anglického jazyka