Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

Určitě každý z nás někdy snil o tom, že se stane králem nebo královnou. V pátek 27. března 2015 všichni mladí šachisté z regionu Slezská brána a ze spřátelených obcí měli příležitost se v ZŠ Žabeň zúčastnit turnaje pro žáky 1. stupně „O šachového krále a královnu Slezské brány“. Pod záštitou Beskydské šachové školy akci pořádala Obec Žabeň a ZŠ Žabeň.
Na startu se sešlo celkem 55 žáků ze 7 škol a z Domu dětí a mládeže Vratimov. Soutěžilo se v 6 kolech a naši žáci se rozhodně mezi konkurencí neztratili. Nakonec si do Vratimova odvezli bronzový pohár za krásné 3. místo v soutěži družstev.
Naši školu reprezentovali: Vítek Španihel ( 7. místo), Václav Boháč ( 11. místo), Petr Košťál (15. místo), Filip Neumann, Jakub Maršálek, Matěj Šindler, Matěj Plewa, Rozálie Rychlá, Lukáš Cielecký. Všem našim reprezentantům děkujeme za krásnou reprezentaci školy a držíme palce do dalších soutěží.
A kdo se stal tím vytouženým šachovým králem Slezské brány? Jeho královské Veličenstvo Tobiáš Krejčok ze ZŠ Sedliště. Pohár pro vítěze soutěže družstev si odvezli domácí žabeňští šachisté.