Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     Milí čtenáři,

v době, kdy budete číst tento článek, budou prázdniny téměř u konce. Mnozí z vás, hlavně rodiče žáků, si pravděpodobně pokládají otázku, jak to bude s výukou na naší škole s blížícím se začátkem školního roku, když budova školy je obklopena lešením a střecha na budově prochází rozsáhlou rekonstrukcí? Kromě nové střechy bude na budově z čelní stěny nová omítka včetně opraveného soklu. Tyto pozitivní změny k lepšímu jsou zásluhou zřizovatele naší školy – Města Vratimova. Opravy budou probíhat za provozu pravděpodobně až do konce října, ale vás mohu ujistit, že školní rok začne standardně dne 1. 9. 2015. 

     Očekáváme asi 275 žáků ve 12 třídách. Jednu učebnu navíc jsme na konci školního roku vytvořili ze školní knihovny, kterou jsme přesunuli do menších prostor. Za to je ale vybavena úplně novým nábytkem. Konec školního roku byl pro nás velmi náročný. Z důvodu opravy střechy bylo nutné vyklidit rozsáhlou školní půdu, kde bylo doslova pohřebiště starého školního nábytku. Protože nebylo v našich silách po desetiletí nahromaděný starý nábytek vyklidit, vykonali tuto práci s velkým nasazením zaměstnanci Vratimovských služeb. Vyklízecí práce trvaly skoro 2 týdny a bylo odvezeno asi 10 velkoobjemových kontejnerů. Při některých pracích pomáhali vydatně i žáci a žákyně školy. Musím podotknout, že byli velmi šikovní a práce jim šla od ruky. Za společné pracovní úsilí si zasloužili všichni žáci i zaměstnanci školy 2 dny ředitelského volna, které jsme naplánovali s předstihem z důvodu připravovaných stavebních prací. 

     Vysvědčení dostali žáci už 26. 6. Ještě týž den v podvečerních hodinách odjelo 54 účastníků na týdenní pobyt do Chorvatska na ostrov Pag. Pobyt se konal už potřetí a dle mého názoru byl ze všech nejvydařenější. Způsobilo to určitě krásné počasí a pohodová skupina milých lidí, která se skládala z žáků, jejich rodičů, příbuzných, pedagogů či přátel naší školy.     Důležitým faktorem všeobecné spokojenosti byla i lokalita. Místo Povljana, kam jezdíme, je velmi klidné, s minimální dopravou a ideálními možnostmi koupání v moři – pláž písečná, oblázková a pro milovníky adrenalinu skaliska pro skoky do vody. Žádná betonová mola a hlučné pobřežní promenády, typická jadranská atmosféra, a to v bezprostřední blízkosti přírodní rezervace. Pokud pojedeme příští rok, což bychom rádi, vřele doporučuji. Ale vraťme se od hezkých vzpomínek do reality. 

     V průběhu prázdnin se pracovalo na výměně osvětlení ve třech učebnách, rekonstrukcí prošla také šatna žáků 1. stupně, hodně se malovalo, opravovalo a uklízelo. A nejen to. Zareagovali jsme také na další výzvu MŠMT, které o prázdninách vůbec nezahálí a nabízí školám možnosti, jak získat „evropské peníze“ na jejich rozvoj. Velkým úspěchem pro nás je získání finančních prostředků z Výzvy č. 56, díky níž bude moci zdarma vyjet na týdenní jazykový pobyt do Velké Británie 40 žáků 2. stupně se 4 vyučujícími a 2 vyučující se zúčastní dvoutýdenního jazykového pobytu v Německu. Obě prestižní akce se uskuteční hned na počátku nového školního roku.                                                       

     Co říci na závěr? Doufejme,  že školní rok bude mít dostatek dnů na to, abychom uskutečnili všechno, co máme v plánu. Přeji si, aby ten nastávající školní rok 2015/2016 byl pro naši školu rokem úspěšným a pro žáky a jejich rodiče přínosným.                 

                                                               Mgr. Alice Čavojská, ředitelka ZŠ Vratimov, Masarykovo nám. 

Kontejner   Oprava střechyOstrov Pag (1) Ostrov Pag (2)

 

 

Ostrov Pag