Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     Snad každé dítě má doma nějaké hasičské autíčko a mezi nejoblíbenější hry patří jednoznačně ta na hasiče. Kdo by se tedy nechtěl zúčastnit exkurze v hasičské stanici, smět se dotknout zařízení, které zná jen z knížek a z filmů? A právě tento dětský sen se splnil vítězům okresního kola celostátní soutěže s názvem „Požární ochrana očima dětí“. V kategorii ZŠ 1 získal 1. místo Tomáš Pavelek ze 2. A a v kategorii ZŠ 2 získala 2. místo Vanesa Korduljaková z 5. třídy. 
      Soutěž pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Kromě zajímavých cen, měli pro děti připravenou opravdu krásnou prohlídku své stanice, plnou praktických ukázek. A tak zatímco děti kreslily požární ochranu tak, jak ji vidí svýma dětskýma očima, hasiči na oplátku dětem ukázali, co všechno se skrývá za výkonem povolání profesionálního hasiče.

koordinátor soutěže na ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, Mgr. Jana Kotásková