Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře
     

      Letošní školu v přírodě jsme strávili v Penzionu U přehrady v obci Morávka, kde se nám již vloni velmi líbilo. V hojném počtu 86 dětí jsme si užili krásných sedm dní. I přes původní špatnou předpověď počasí jsme měli štěstí na sluncem prozářené dny v podhůří Beskyd. Výchovně vzdělávací náplní zotavovací akce – školy v přírodě bylo přírodovědné a turistické zaměření. Vyučování probíhalo nejčastěji v přírodním prostředí lesa. Zde žáci poznávali přírodu zcela zblízka, učili se poznávat známé byliny, stromy a dokonce i houby, vytvářeli herbáře, tvořili výrobky z přírodnin. Velmi zajímavou činností bylo kreslení a malování v přírodě různými výtvarnými technikami. Velmi jsme byli překvapeni, že děti zvládaly poměrně dlouhé turistické vycházky. Společně zdolali okolní vrcholy Kotař, Prašivá a Ropička. Vyžití bylo opravdu všestranné, děti měly příležitost navštívit i bazén s mořskou vodou v hotelu Mountain Resort a zajezdily si na koních v objektu penzionu Na jízdárně. Nezapomněli jsme ani na Den dětí, který proběhl ve sportovním duchu. Všichni byli oceněni sladkou odměnou. Večerní program jsme vyplnili soutěžemi O Vtipálka, O zlatého slavíka a turnajem ve stolním tenisu. Všichni jsme si pobyt ve zdraví užili!

(kolektiv pedagogů ZŠ Masarykovo náměstí)