Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

Vyhlášení Dětské novinářské ceny 2017 ovládli naši žáci!     

      V pondělí 26. června 2017 se v sále DDM Vratimov konalo slavnostní vyhlášení již 19. ročníku Dětské novinářské ceny, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže ve Vratimově. Děti již tradičně soutěžily ve třech kategoriích – psaný text, foto a video. Téma bylo Cirkus a ukázalo se, že je to pro naše mladé tvůrce téma velice kontroverzní. V jejich dílech se totiž objevily naprosto opačné názory. Někteří psali o cirkusu s nadšením, označovali ho za skvělou zábavu. Jiná skupina dětí ho naopak označovala za zavrženíhodnou zábavu a psali o týrání zvířat, hluku a nepříjemných pocitech, které při své návštěvě cirkusu měli. Největší skupina autorů neřešila realitu cirkusového vystupování, ale své představy o ideálním cirkusu popsali ve svých cirkusových pohádkách nebo fiktivních představeních. Našim žákům se povedlo vytvořit mnoho hezkých dílek, které byly odbornou porotou oceněny diplomem, uznáním i věcnými cenami.

      V kategorii psaný text se na 1. místě umístili žáci 4. A třídy, kteří vytvořili fiktivní číslo inzertního časopisu Cirkusové avízo. Asi byste byli hodně překvapeni, co všechno se dá v cirkusu inzerovat. S kompletací jim pomáhaly Markéta Hrmelová a Marie Vehovská ze 7. třídy.

      2. místo získaly Tereza Zárubová a Adéla Dendisová ze 6. A třídy, které zpracovaly anketu na téma Co se mi líbí v cirkuse?. K jejich překvapení většina žáků naší základní školy odpověděla, že se jim v cirkuse nelíbilo a popisovali své špatné zkušenosti s cirkusem.

      Za své cirkusové pohádky získali 2. místo Eva Pieronkiewiczová ze 6. B a Adam Roleček ze 6. A a 3. místo získaly Dominika Satinská a Vanesa Korduljaková ze 6. B a Kateřina Golcová ze 6. A.

      V kategorii video získal 1. místo kolektiv žáků ze 6. B se svým příspěvkem Jak se dělá cirkus?. Ocenění od poroty získali za svůj příspěvek Matějův den v cirkuse i Matěj Šindler ze 6. B a Patrik Pavelka z 9. třídy.

      Děti měly ze svých ocenění velkou radost a na konci slavnostního vyhlášení bylo vylosováno téma dalšího, už 20. ročníku Dětské novinářské ceny. A je opravdu reprezentativní – Modeling. Uvidíme, jak se s tímto tématem poperou naši žáci tentokrát.

                                                                                                                                       Mgr. Pavlína Kožušníková