Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

¡Hola! Gamarjoba! Bună!

      Pozdravy ve španělštině, gruzínštině a rumunštině byly to první, co se žáci naší školy naučili od trojice studentů z Mexika, Gruzie a Rumunska, kteří v rámci projektu Edison navštívili naši školu. Během týdne od 2. do 6. října 2017 si děti vyzkoušely komunikaci v angličtině (A že jim to šlo!), dozvěděly se spoustu nových informací o Mexiku, Gruzii a Rumunsku a možná navázali i nová přátelství.

      Mexičan Aldo Badilo poutavě vyprávěl o tom, jak se v Mexiku každý měsíc slaví nějaký svátek. Nejvíce nás všechny zaujal listopadový Día de Muertos s průvody na počest mrtvých. Aldo nás také nalákal na animovaný film Coco, který poběží v našich kinech počátkem příštího roku.

      Rumunka Iulia Musat nás uklidnila, že se v Rumunsku nemusíme bát hraběte Drákuly, ale naopak si můžeme užít tříhodinovou cestu po transylvánských serpentinách Transfagarasan, které v britském Top Gearu zvolili nejúžasnější silnicí na světě. 

      S Gruzínkou Mariam Siordia si všichni žáci vyzkoušeli napsat své jméno gruzínským písmem, jež patří mezi pět nejkrásnějších písem na světě.Když Mariam vyprávěla o jídle, všichni jsme měli chuť na gruzínské snickers – čurčchelu nebo chaczapuri – sýrovou pizzu.

      Za hladký průběh celého projektového týdne si naše poděkování zaslouží především rodiny Rozálie Rychlé, Nely Mertové a Vojty Konvičného, které na týden ochotně studenty přijaly do svých domovů a vzorně se o ně staraly.

Mgr. Lenka Parmová

fotogalerie