Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

Školní zájezd do Chorvatska     

      V prvním prázdninovém týdnu se na ostrově Pag v Chorvatsku uskutečnil týdenní ozdravný pobyt nejen pro děti, ale i pro jejich rodiny. Organizátorem byla naše škola ve spolupráci s CK Adrialand Brno. Ozdravné pobyty u moře mají na naší škole už dlouholetou tradici. Vzhledem k tomu, že se letos jednalo už o jubilejní dvacátý výjezd k moři, zaslouží si tato skutečnost malé bilancování a zamyšlení, jak se naše pobyty postupně proměňovaly.   

      Poprvé jsme vyrazili k moři už v roce 1993. Cílem cesty bylo východní pobřeží Itálie. Tehdy  vyjely hned 2 plné autobusy dětí prvního a druhého stupně na dvě různá místa – Bibione  a  Lido Adriano, které jsme navštívili celkem 9 krát. Poté jsme změnili destinaci, a tak jsme se 5 let za sebou zotavovali na západním pobřeží Itálie v Toskánsku. Součástí pobytů v Itálii byly zážitkové a poznávací zájezdy – zábavní park Mirabilandia, města Ravenna, Benátky, San Marino, Pissa, Florencie a také ostrov Elba.

      Po krátké cestovatelské pauze jsme změnili zemi i moře a začali jsme vyjíždět do Chorvatska.  Několikrát  jsme kempovali v oblasti historického, Unescem chráněného městečka Trogir. Kdo měl zájem, mohl navštívit město Šibenik nebo Split. Všechny výše uvedené pobyty jsme absolvovali ve spolupráci s CK Mama z Ostravy.

      Od roku 2013 vyjíždíme s CK Adrialand Brno, která v oblasti hromadných cestovních pobytů nabízí školám výborné podmínky. Zatímco na počátku našich cest jsme byli ubytováni ve stanech s minimálním vybavením, které se v průběhu let zkvalitňovalo, nyní jezdíme do dřevěných bungalovů nebo klimatizovaných mobilehomů, to vše s plnou penzí  a za dobrou cenu. Nejmladším účastníkem všech pobytů bylo dítě ve věku dva a půl roku, nejstarší účastnicí byla letos paní ve věku 77 let. Pobyt je tedy vhodný pro všechny věkové skupiny. Na počátku jsme vyjížděli pouze s dětskými kolektivy, nyní vyjíždějí celé rodiny se svými přáteli a známými. Někteří účastníci už byli několikrát za sebou, takže nelze objektivně spočítat, kolik osob se v rámci těchto pobytů zrekreovalo. V každém případě půjde toto číslo do několika stovek. Je třeba připomenout, že každý náš výjezd je zajištěn i po zdravotní stránce – už léta s námi jezdí naše vratimovská, milá a obětavá lékařka MUDr. Markéta Maršálková.

      Letošního pobytu na Pagu, který byl už pátý v pořadí, se zúčastnilo celkem 51 osob z toho 24 dětí do 15 let, které si vytvořily báječnou partu. Totéž platilo i o dospělých. Kromě nekonečného koupání v moři, jsme podnikali dlouhé vycházky po okolí, pro děti spojené s orientační hrou podle mapy  a  s hledáním pokladu.  Za celou dobu pobytu jste neuslyšeli větu „Mami, co mám dělat?“ nebo „Kdy už pojedeme domů?“  Přidanou hodnotou pobytu bylo krásné počasí, a tak jsme si všichni užili pravé jadranské atmosféry.                             

Nabídka ozdravného pobytu Chorvatsko – ostrov Pag – Povljana – kemp Porat na rok 2018:      

Ozdravné pobyty pořádané naší školou jsou přístupné veřejnosti. Informace o připravovaném pobytu v termínu   29. 6. 2018 – 8. 7. 2018 naleznete v následujícím odkazu: Informace a přihláška

                                                 Mgr. Alice Čavojská, ředitelka