Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     

      Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce. Přípravy na ně v ZŠ Vratimov na Masarykově náměstí začaly již v období prvních podzimních plískanic. Celý listopad děti v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností pilně vyráběly výrobky, kterými se pak pochlubili na již tradičním vánočním jarmarku. O jejich kvalitě svědčí skutečnost, že letošní výdělek z jarmarku je historicky nejvyšší.

     V hodinách dějepisu se postupně seznámili se všemi tradičními svátky a s nimi spjatými zvyky a tradicemi. Takže si postupně prožili svátek svatého Martina, svaté Kateřiny, svatého Ondřeje, svaté Barbory, svatého Mikuláše i svaté Lucie. Největší očekávání samozřejmě ovládlo naši školu 5. prosince, kdy ji navštívil svatý Mikuláš s nádhernými anděly a skupinkou rozdováděných čertů. Naštěstí i letos se jejich nadělování obešlo beze ztrát a žádný z našich žáků do pekla odnesen nebyl.

      V průběhu Adventu se děti zúčastňovaly nejrůznějších akcí. Naši žáci prožili nezapomenutelný program ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm s názvem Vánoce na dědině, navštívili Planetárium Ostrava, pekli perníčky v Ostravském muzeu, prohlídli si výrobnu tolik oblíbené Marlenky ve Frýdku – Místku, soutěžili na Vánočním master chefu na Krakovské.

      Nejvíce zábavy přinesl poslední adventní týden. Celý týden žáci v různých hodinách plnili různé vánoční úkoly a předváděli vánoční zvyky a tradice. V úterý jsme zhlédli krásný koncert ZUŠ Vratimov. Ve středu navštívilo naši školu oblíbené Divadélko pro školy z Hradce Králové. Při jejich představení se děti nejen dozvěděly mnoho nového z dějin literatury, ale opět se naše tělocvična otřásala smíchem a nadšeným potleskem. Žáci 1. stupně se skvěle bavili u programu Pohádky z našeho statku a žáci 2. stupně u Divadelní učebnice.

      Poslední den patřil třídním projektům. V jeho úvodu si osmáci připravili školní hlášení o vánočních zvycích a tradicích ve Vratimově. Celé jejich vystoupení doprovodila svou krásnou hrou na trumpetu Markéta Hrmelová. Pak už se žáci 2. stupně vrhli do soutěžení a ve svých třídách uspořádali soutěže v oblíbených disciplínách – v Dobble, v piškvorkách a v ping pongu. Mistry ve svých třídách se v Dobble stali: Matěj Cander (6. třída), Antonín Hynčica (7. tř.), Bořek Čuda (8. třída) a Ondřej Botur (9. tř.). V piškvorkách zvítězili: Filip Křivánek (6. tř.), Matěj Šindler (7. tř.), Matěj Janák (8. tř.) a Kristýna Kaločová (9. tř.). V ping pongu všechny své spolužáky porazili: Filip Hrabal (6. tř.), Denis Willert (7. tř.), Matěj Janák (8. tř.) a Jakub Batfalský (9. tř.). Závěr celého dne i celého kalendářního roku u nás ve škole patřil třídnickým hodinám, ve kterých si děti navzájem nadělovaly dárky, zpívaly koledy, hrály hry, vyslovovaly přání pro školní kolektivy, pro paní učitelky i pro celou naši školu. Nezbývá než jim přát, aby se všechna jejich přání v průběhu roku 2018 splnila.

Mgr. Pavlína Kožušníková