My, sedmáci ze Základní školy Vratimov na Masarykově náměstí hodně vydržíme. I  když v rádiu hlásili tuhé mrazy,  přesto jsme se v pondělí 26. 2. 2018 vydali na lyžařský výcvikový kurz do Ski areálu Bílá. A taky naše paní ředitelka Alice Čavojská, paní učitelka Martina Pelikánová a paní učitelka Petra Mrnuštíková se těch mrazů nezalekly a jely statečně s námi. Už v autobuse byla skvělá atmosféra a všichni jsme se nemohli dočkat, co nás asi tento týden čeká.

A stálo to za to. Jídlo bylo výborné. Snídaně byly formou švédských stolů, obědy i večeře byly překvapivě výborné chuti. Všichni jsme byli moc spokojení. Ubytování bylo v pohodě a lyžařské podmínky super. Lyžovali jsme dvakrát denně. Před dopoledním lyžováním byla rozcvička. Byli jsme rozřazeni do třech skupin. Začátečníci lyžovali na jižní sjezdovce na kotvě, mírně pokročilí a pokročilí na severní sjezdovce na sedačkové lanovce. Na lyžích nám to šlo skvěle a při sportování jsme si utužili naše kamarádství. Společně jsme se smáli i plakali. A zlepšování našich vztahů pokračovalo i každý večer při společenské zábavě. Jednou jsme si navzájem vymýšleli zábavu, kluci holkám a holky klukům. My holky jsme klukům připravily stanoviště s úkoly, které běžně dělají spíše holky.  Kluci nám připravili aktivity vhodné pro děti z mateřské školy. Prý abychom si připomněly, jak nás to ve školce bavilo. Ve čtvrtek byla diskotéka. Taky k nám přijela paní Mgr. Šebestová a vyprávěla nám, jaká nebezpečí nám může přinést být stále „on line“.

Na konci lyžáku proběhlo vyhodnocení. V nejlepší skupině dostaly diplom Tereza Sedláčková a Tereza Zárubová. V mírně pokročilých Tonička Zipserová. Václav Mojžíšek dostal zvláštní uznání za odvahu projevenou na svahu a Denisa Kadurová za neopakovatelné dojezdy vleže. Ale ocenění by měli dostat hlavně všichni začátečníci, kteří si v pondělí poprvé připnuli své lyže a ve čtvrtek už sjížděli velký kopec. Ten největší diplom by však zasloužily paní učitelky, které vše zorganizovaly a prožily všechny ty nezapomenutelné dny našeho lyžáku s námi. Jen to všechno hrozně moc rychle uteklo. Najednou tu byla sobota 3. března a nám se vůbec nechtělo domů. Všichni jsme prosili, abychom tam mohli zůstat ještě alespoň jeden týden.

vděční sedmáci ze ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí