Přehlídka mladých recitátorů 2018

V pondělí 9. dubna 2018, tedy přesně 99. den roku 2018, se již tradičně sešli nejlepší recitátoři z 6. – 9. tříd ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, aby změřili síly ve svém umění. I když venku krásně svítilo sluníčko, soutěžící i jejich fanoušci zaplnili celou třídu 7. B.
     Každý recitátor se nejvíce bojí přebreptů a výpadků paměti. Proto na úvod celého setkání zařadily paní učitelky několik jazykolamů, kterými se všichni přítomní společně rozmluvili. Byla to zábavná jazyková rozcvička.
     Pak už nic nebránilo tomu, vylosovat si své šťastné číslo a předvést, co měli žáci připraveno. K velkému překvapení vyučujících letos žáci dávali přednost básničkám s vážnými tématy. Objevili se klasičtí autoři, např. F. Halas, A. S. Puškin, F. Šrámek, J. Seifert, ale i autoři zcela neznámí, jejichž básničky si děti našly na internetu. Opět se nám předvedli i žáci se svými vlastními texty.
     Všichni se moc snažili a jejich výkony byly opravdu moc hezké. Po skončení soutěže určitě nikdo nelitoval, že byl přítomen. Odborná porota, kterou tentokrát tvořily paní učitelky Lucie Glumbíková, Lenka Parmová, Jitka Hajdušková a Pavlína Kožušníková, nakonec podle svého nejlepšího svědomí rozhodly o pořadí vítězů takto:
Kategorie 6. – 7. tříd:
1. místo Monika Lohnická (7. B)
2. místo Dominika Bajnarová (7. A)
3. místo Karolína Krmašková (6. B)Kategorie 8. – 9. tříd:
1. místo David Farana (9. třída)

2. místo Markéta Hrmelová (8. třída)
3. místo Petr Vaněk (9. třída)     Vítězové si odnesli diplom, malou sladkost a knižní odměnu. Všichni ostatní přítomní získali mnoho nových informací o svých mladších i starších spolužácích, o jejich básničkách i recitačním talentu. A paní učitelky se opět přesvědčily o tom, že do ZŠ Vratimov na Masarykově náměstí chodí i šikovné děti, které dokáží vytvořit krásné a nezapomenutelné odpoledne.

Mgr. Pavlína Kožušníková