Dne 25. 5. 2018 se na atletickém stadionu Slezanu Frýdek – Místek konal již desátý jubilejní ročník atletických závodů Slezské brány. Závodů se zúčastnilo celkem sedm škol – ZŠ Šenov, ZŠ Datyňská, Vratimov, ZŠ Raškovice, ZŠ Sedliště, ZŠ Morávka, ZŠ Paskov a také naše ZŠ Masarykovo náměstí, Vratimov. Závodilo se v klasických disciplínách, kterými byly běh na 60 m, 100 m, 800 m a 1  500 m, dále hod kriketovým míčkem, skok do dálky a štafeta na 400 m čtyřčlenných družstev. Naši školu reprezentovalo celkem 40 dětí a nevedly si vůbec špatně. Ve velmi silné konkurenci jsme v celkovém pořadí škol skončili na krásném třetím místě. Podařilo se nám získat jak medaile bronzové, tak i stříbrné a nechybělo ani zlato!

Přehled umístění našich žáků na stupních vítězů je následující:

Běh na 60 m: Lenka Kvapilová, 6. ročník – 3. místo

Běh na 100 m: Markéta Hrmelová, 8. ročník  – 3. místo

Běh na 800 m: Adéla Rohlová, 6. ročník – 3. místo

Běh na 1 500 m: Aleš Janota, 8. ročník – 1. místo

Petr Vaněk, 9. ročník – 1. místo

Skok daleký: Kateřina Polková, 6. ročník – 3. místo

Monika Richterová, 7. ročník – 3. místo

Matyáš Harok, 6. ročník – 2. místo

Bohumil Kursa, 7. ročník – 3. místo

Hod kriketovým míčkem: Tadeáš Plewa, 6. ročník – 2. místo

Natálie Rousová, 8. ročník – 3. místo

Ondřej Botur, 9. ročník  –  2. místo

Štafeta 4×400 m: Rohlová, Adamusová, Kvapilová, Polková, 6. ročník – 2. místo

Křivánek, Harok, Glac, Plewa, 6. ročník – 1. místo

Čuda, Janota, Sysala, Svrčina, 8. ročník – 3. místo

Füssy, Fabriger, Černý M., Vaněk, 9. ročník – 3. místo

Celé závody probíhaly za krásného slunečného počasí a ve vynikající atmosféře, kterou pomohlo vytvořit nadšení a maximální snaha závodníků všech zúčastněných škol, dokonalá práce organizátorů soutěže a v neposlední řadě i plné zapojení všech učitelů, kteří naplno povzbuzovali své „svěřence“. Nezbývá než si přát, aby i příští závody proběhly ve stejném duchu.

Mgr. Martina Pelikánová