Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

      V poslední době se v médiích stále častěji objevují různé diskuze o zdravém jídelníčku našich školáků. Podle odborníků správně zvolená svačina umožní doplnit dětem energii, čímž podpoří jejich pozornost, a tak žáci mohou dosáhnout lepších studijních výsledků. Svačina musí však dětem především chutnat, aby jí dali přednost před jiným tolik přitažlivým programem, který jim připravují o přestávce jejich spolužáci.

      Na pátek 18. května 2018 se připravovali žáci 7.B již celý třetí květnový týden. Rozdělili se do skupin, ve kterých si vybrali pokrm pro páteční vaření. Pak bylo nutné vypočítat potřebné suroviny na 25 porcí. Když v pátek ráno vcházeli do Penny, každá skupinka měla v ruce nákupní lístek s požadovaným množstvím zdravých potravin. V jejich nakupování v Penny i při samotné přípravě zdravých pomazánek, salátů, špízů, tortill i sendvičů jim již tradičně pomáhaly paní knihovnice Městské knihovny Vratimov Pavla Blahutová, Markéta Bradáčová i třídní učitelka Pavlína Kožušníková.

      A jak vypadlo svačinkové menu 7. B třídy?

Citronáda

Špízy:  s mozzarellou a s rajčátky, ovocné

Pomazánky: ředkvičková, sýrová, česneková, z krabích tyčinek

Plněná cereální kaiserka

Mexická tortilla

Saláty: těstovinový, melounový

      K plnému stolu přijaly pozvání také paní ředitelka Alice Čavojská a paní zástupkyně Jana Bawadekjiová. Každá kuchařská dvojice představila své jídlo a stručný popis jejich vaření. A pak už všichni přítomní ochutnávali, hodnotili a vymýšleli další varianty připravených jídel. Nejdříve ze stolu zmizely oba druhy špízů a melounový salát. Děti byly překvapené, jak dobře chutnají některé pomazánky a slibovaly, že zdravé kaiserky si určitě začnou dělat do školy. Největší úspěch slavily mexické tortilly. Nezbývá než doufat, že děti nezapomenou, co se v pátek 18. května ve školní kuchyňce naučily a začnou si takové zdravé svačinky do školy chystat, aby jim dodaly energii potřebnou k získání hezkých známek na blížícím se vysvědčení.

                                                                                                        za organizátory Mgr. Pavlína Kožušníková