V pátek 25. května 2018 se některým žákům naší školy splnil sen. Setkali se totiž se svými oblíbenými postavami z animovaného seriálu Simpsonovi. Jak se to mohlo stát? Právě v tento den totiž předvedli své představení členové divadelního kroužku Divadélko za školou, které právě uzavírá svou třetí divadelní sezónu. Členové kroužku DDM Vratimov se na své schůzky schází ve třídě 7. B. V letošním školním roce v něm hráli Sofie a Oliver Dočkalovi, Denisa Fürri, Lucka Galiová, Vítek Kanich, Adéla Parmová, Emily Kate Prokopová, Vilma Španihelová a Eliška Tichá.

Jejich přestavení vzniklo na motivy slavného animovaného seriálu. I když v České republice Simpsonovy sleduje mnoho malých dětí, při přípravě představení se paní učitelky Lenka Parmová a Pavlína Kožušníková přesvědčily, že žádná z epizod seriálu opravdu není vhodná pro scénář pro děti prvního stupně základní školy. Proto se paní učitelka Parmová rozhodla vytvořit zcela novou epizodu ze vtipů otištěných v dětských čtenářských katalozích. Svůj díl nazvala Jak jel Bart pro vši a tvoří ho řada vtipných dialogů, které s nadsázkou popisují každodenní problémy související s výchovou dětí v rodině.

V pátek 25. května 2018 herci Divadélka za školou museli své asi dvacetiminutové představení hrát hned třikrát za sebou, protože ho chtěli vidět všichni žáci školy. Odměnou za jejich úsilí jim byl vždy bouřlivý potlesk a uznání jejich spolužáků i paní učitelek. Díky šikovnosti maminek malých herců byly jejich masky opravdu důvěryhodné, a proto se některé děti chtěly se svými oblíbenými postavičkami také vyfotit. Že si pro své představení vybrali členové divadélka Simpsonovy sami, bylo znát především na jejich hereckých výkonech. Doslova se předháněli, kdo zahraje svou roli lépe, na to spontánně reagovali přihlížející žáci, a tak se třídou rozléhaly výbuchy smíchu, který byl tou největší vytouženou odměnou všem hercům, kteří si užili úspěch i na Galapřehlídce DDM Vratimov v neděli 20. května 2018. Simpsonovi v podání Divadélka za školou budou k vidění i 21. září 2018 v restauraci U Máně v Řepištích v rámci Dne regionů Slezská brána a Olešná.

vedoucí Divadélka za školou Lenka Parmová a Pavlína Kožušníková