Je to již rok, kdy do Základní školy Vratimov na Masarykově náměstí, začala chodit jedna nevšední dívka. ‚Na rozdíl od svých spolužáků nebydlí totiž doma, ale v domově, konkrétně v Dětském domově blahoslavené M. A. Kratochvílové v Řepištích. A protože v tomto domově bývá zvykem připravit jeden den pro své spolužáky, dostala pozvání i 7, B, do které Kristina chodí.
      Kristina dostala možnost si celý den vymyslet i zorganizovat. Na začátku naší návštěvy jsme si mohli pochutnat na výborné buchtě i těstovinovém salátu, který pro nás Kristina s pomocí spolužačky Karolíny připravila. Pak nás pozvala na zahradu. Žáci vyzkoušeli všechny hrací prvky, které mají obyvatelé dětského domova k dispozici, např. houpací síť, skluzavky, trampolínu, nejrůznější houpačky. Dalším bodem programu byla vodní bitva. Žáci dostali balónky naplněné vodou a jejich úkolem bylo zasáhnout co nejvíce spolužáků. Protože byl horký letní den, nemohla být aktivita lépe zvolená. Kromě zábavy se žáci v jejím průběhu příjemně osvěžili.
      V průběhu dovádění žákům pěkně vyhládlo, a proto přišlo na řadu opékání klobás. S plným břichem se všichni přesunuli do budovy dětského domova, kde je čekalo opravdové překvapení. Paní ředitelka domova Renata Filatová je zavedla do speciálně vybavené místnosti k provozování terapeutické metody Snoezelen. Žáci žasli nad bublinkovými sloupy, optickými vlákny, hvězdným nebem i nad speciálním pohodlným nábytkem. Děti rády vyzkoušely pohodlí místnosti a se zájmem si vyslechli krátké představení metody Snoezelen. Byl to opravdu kouzelný konec celého neobvyklého dopoledne.
      Nezbývá než poděkovat Kristině i všem zaměstnancům Dětského domova blahoslavené M. A. Kratochvílové v Řepištích za krásné hravé letní dopoledne, které pro nás ve středu 20. června 2018 připravili. Teď už všichni víme, co se za zdmi domova skrývá a co všechno se dá v jeho prostorách zažít.

Mgr. Pavlína Kožušníková, třídní učitelka