Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

      Na pátek 5. 10. 2018 si naše třída naplánovala pečení „jablek v županu“ ve školní kuchyňce. Ve středu před tím jsme dostali z projektu Ovoce do škol jablka a paní třídní učitelku napadlo, že si z těch jablek něco upečeme. Už ve čtvrtek se uskutečnila ve třídě soutěž kluci proti holkám, kdo naloupe delší jablečnou slupku a ukáže se tak, kdo je  při této domácí práci zručnější. Kupodivu zvítězili kluci. Já jsem naloupal 58 cm, spolužák Ondra 33 cm. Pomohli jsme tak klukům k výhře 169 : 131. Délky slupek se sčítaly, a tak jsme se procvičili v měření a v matematice. Stejně paní učitelka naloupala 87cm! A to byla všechna jablka stejně veliká.

      Druhý den byl ten, na který se každý z naší třídy těšil. Připravená, oloupaná jablka, jsme rozkrájeli na půlky nebo čtvrtky. Paní učitelka rozdělila listové těsto na 12 kousků. Byli jsme rozděleni na skupiny po čtyřech a každý měl 4 čtverečky těsta, do kterých jsme kousky jablek zabalili. Pak jsme je asi 20 minut pekli v troubě vyhřáté na 250 stupňů. Po upečení jsme je pocukrovali moučkovým cukrem a s velkou chutí snědli. Ze zbytku těsta jsme udělali slané tyčinky, po kterých se jen zaprášilo. Škoda, že někteří nedočkavci jich polovinu ujedli bez dovolení! Proto už  při dělení nedostali nic. Spolužačka Eliška měla za úkol všechno fotit a zdokumentovat. Celkem jsme za dvě vyučovací hodiny a jednu velkou přestávku upekli 120 kousků. Stačili jsme po sobě i uklidit. Byl to pro nás všechny super den, i když jsme ještě netušili, že o tom budeme muset ve slohu psát. A to, co čtete, je výsledek naší práce v hodině jazyka českého.

Za všechny spokojené jedlíky sepsali Peter Hrmel a Eliška Kmošťáková, žáci 5.B, ve spolupráci s tř. uč. Mgr. Alicí Čavojskou

fotogalerie