Dne 22.10. 2018 jsme se  společně s  p.uč. Kavalovou a p. vychovatelkou Vilkovou vydali na podzimní vycházku do přírody. Naším cílem byl lesopark Hrabovjanka za lávkou přes řeku Ostravici, kde stával původní mlýn. Autobus směr Ostrava nás dovezl k OZU v Kunčicích. Odtud jsme pěšky přešli přes lávku, která propojuje oba břehy řeky Ostravice a dostali se k našemu cíli.

V lesoparku jsme si pohráli, zaskotačili a zacvičili si v lanáčku pro děti. Využili jsem všech herních prvků jako houpaček, kladinky, průlezek,atd… Jen vodní hrátky nám paní učitelka vzhledem k teplotě vzduchu nechtěla povolit. Formou hádanek jsme si procvičili zvířata a poznávali rostliny či listy stromů při hře přírodního pexesa. Společnost nám dělali kačena a kačer, kteří se k nám přidali cestou a plavali v blízkém potůčku. Svačina nám při pobytu na čerstvém vzduchu chutnala přímo náramně. Navíc jsme si ji dopřáli v přírodním altánku, kde střecha byla tvořena propletenými větvemi s ještě olistěnými proutky vrb.

Osvěženi a s novými poznatky o přírodě jsme se zpět do Vratimova vraceli po cyklostezce. Cestou jsme si ještě  ukazovali známé druhy stromů, sbírali a rozlišovali listy. Míjeli jsme významná místa obce jako hřbitov, katolický kostel a ukázali si i budovu staré školy. Pobyt venku s asi 3 km dlouhou procházkou způsobil, že do nás oběd ve školní jídelně přímo padal. V zimním období si zase určitě někam vyrazíme.

žáci 1. A a Mgr. Nelly Kavalová