Dne 11.12. 2018 se sešli žáci první třídy a jejich rodiče, sourozenci a prarodiče v 1. třídě, kde  je čekaly tvůrčí dílny. Společně si mohli na 4 stanovištích vyrobit dárečky, které ozdobí domácnosti nebo přinesou radost z obdarování blízkých.

Žáci prvního ročníku si za pomoci svých rodičů a paní učitelky vyrobili andělíčka z vlnité lepenky s drátěnými křídly, vánoční stromeček z barevných látkových stuh, ale také andělské přání  z papírového košíčku. Někteří si zase nazdobili již připravené perníkové ptáčky.

Tvořivou dílnu navštívilo celkem 19 z 22 prvňáčků. Třída se zcela zaplnila rodiči a příbuznými a bylo hezké vidět, že si rodiče umí a chtějí najít čas na své děti. Velký dík patří všem zúčastněným, jež přinesli spoustu napečených sladkých i slaných dobrot.

Děkuji všem rodičům a dětem za jejich aktivní přístup k vnímání mimoškolních aktivit. Budu se těšit v budoucnu na podobné akce, například na tvůrčí dílnu u příležitosti Velikonoc nebo jiná společná setkání, která vždy napomáhají zaoblit hrany vztahů mezi dětmi i dospělými a jsou velmi pozitivně vnímána z hlediska utváření a propojování vazeb v kolektivu. Vytváří se tak pohodové klima třídy, se kterou se pak mnohem lépe pracuje.

Mgr. Nelly Kavalová