Pro řadu žáčků naší školy se letošní jarní prázdniny opravdu vyvedly. Škola totiž využila nabídky sportovní agentury Fitano a uspořádala pro děti 1. stupně, jejichž rodiče projevili zájem, lyžařský výcvikový kurz. Od 4. do 8. února tak malí lyžaři odjížděli každé ráno po osmé hodině od školní budovy do malebného prostředí Malenovic, kde se pod vedením zkušených instruktorů z agentury vedené Mgr. Markétou Stoklasovou učili novým lyžařským dovednostem nebo se v nich zdokonalovali. Zpět se vraceli kolem čtvrté odpoledne. Výhodou pro rodiče byl fakt, že přesto, že sami museli jít do práce, jejich ratolesti měly možnost trávit prázdniny aktivně, na čerstvém vzduchu a v příjemném prostředí. Pokud si pak rodiče našli volnou chvilku, mohli přijet s dětmi a sami si zalyžovat, navíc s bonusem zvýhodněné permanentky.
      Samotná výuka lyžařů probíhala jak v dopoledních, tak odpoledních hodinách. V poledne měly děti možnost zajít si na oběd do blízké chaty, ve které si mohly vybrat ze tří až čtyř teplých jídel. Na závěr kurzu absolvovali všichni jeho účastníci závody, které nepostrádaly chvíle napětí i překvapení. Žáci naší školy se mohli pochlubit mnohými úspěchy. V kategorii nejzdatnějších lyžařů se na 2. místě umístila Evelína Kavalová z 5.A, v kategorii pokročilých zvítězil Vít Kanych z 5.B před Janem Krausem z 1. třídy. Všichni účastníci obdrželi diplomy, medaile a hodnotné ceny.
      Po celou dobu kurzu nám přály ideální podmínky. Dostatek přírodního sněhu a dny, které byly doslova protkány slunečními paprsky, vykouzlily úsměv všech dětí, instruktorů i dospělých z řad rodičů a příbuzných. Tímto bychom rádi poděkovali agentuře Fitano za báječnou akci. Děkujeme také instruktorům za trpělivost, ale také pedagogům naší školy, kteří děti dobrovolně doprovázeli a bez jejichž přičinění by nebylo možné akci realizovat.
      Obdiv patří také všem lyžařům. Nikdo se nezranil a na konci kurzu každý z účastníků dokázal, že pro něj není problém vyjet vlekem na vrchol a pak se bezpečným způsobem dostat zase dolů. Pevně doufáme, že příští rok se řady zájemců o lyžařský kurz pro žáky 1. stupně rozšíří a my se budeme moci opět radovat z jejich úspěchů a příjemných zážitků.

Mgr. Nelly Kavalová