A je to opět tady. Rok se s rokem sešel a zase nastal čas lyžařského výcviku. Ten se na naší škole konal v době od 25. února do 2. března. Jak jinak, než na našem oblíbeném místě na Bílé. V letošním školním roce se jej zúčastnilo celkem 27 žáků sedmých tříd. Oproti jiným létům se objevily určité novinky. Škola zahájila spolupráci s lyžařskou a snowboardovou školou SUN Ski and Board School a v rámci této spolupráce mohla dětem nabídnout tolik žádanou výuku jízdy na snowboardu. Na začátku výcviku byli žáci rozděleni podle výkonnosti do družstev a těm byli posléze přiděleni tři báječní a do své práce zapálení instruktoři – Lukáš, Jana a Aleš. Vše nám přálo. Sněhu byl dostatek, slunce nám dopřálo své přízně, žáci byli nadšení a dělali velké pokroky. Ať už se jednalo o začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročilé lyžaře či začínající snowboardisty. Připočtěme k tomu výbornou stravu, příjemné ubytování, naplněný večerní program a báječný kolektiv a dostaneme ten správný koktejl, kterému se říká „lyžák, na který budeme rádi vzpomínat“.     Na závěr výcviku proběhly závody, které prověřily získané dovednosti všech lyžařů a snowboardistů. Ti nejlepší byli oceněni výstupem na stupínek vítězů a medailí.  A najednou tady byl konec lyžařského výcviku. Dětem ho bude připomínat nejen účastnický list, který obdrželi všichni žáci, ale také množství vzpomínek na prožité chvíle se svými spolužáky, instruktory a učiteli. Touto cestou bych ráda poděkovala učitelům Mgr. Marcele Kratochvílové a Mgr. Janu Šebestovi za to, že dokázali připravit lyžák, na který se jen tak nezapomíná.

Mgr. Martina Pelikánová, vedoucí lyžařského kurzu