Říká se, že komiks je čtení pro líné čtenáře. Naši osmáci naopak líní nebyli a aktivně se zapojili do soutěže s názvem Nakresli si svůj komiks. Ve svých dílkách komiksově zpracovali nejrůznější témata: oslavu narozenin, populární vtipy, zkoušení ve škole, příběhy ze společných školních akcí, popisy chemických reakcí i jiných školních vědomostí.   Některé práce vynikaly nápadem, vtipem, hezkým textem, jiné upoutaly především svým výtvarným zpracováním. Do soutěže se přihlásilo téměř 200 žáků a studentů základních i středních škol z celého Moravskoslezského kraje. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 1. března na Knižním festivalu Ostrava. Ocenění převzalo celkem osm mladých autorů komiksů a naše škola mohla slavit hned dvakrát. Druhé místo v kategorii základních škol obsadila Dominika Satinská a čestné uznání poroty si ve stejné kategorii odnesla Antonie Zipserová. Jako odměnu získala děvčata společenské hry a knihy.

Na vyhlášení Antonii a Dominiku doprovodili jejich spolužáci z osmých tříd i jejich třídní učitelky, takže společně prožili krásné dopoledne naplněné prohlížením knižních novinek, workshopy na téma japonská manga a krasopis, soutěžením o nejrůznější ceny a testováním nových deskových her. Nakonec nikdo neodcházel domů s prázdnou. A protože byl pátek, bylo to příjemné zakončení jednoho obyčejného pracovního týdne v krásném knižním království.

Mgr. Pavlína Kožušníková