Několik důvodů, proč navštívit Anglii

Ve dnech 13. až 17. května 2019 se vybraní  žáci 5. až 9. tříd zúčastnili tematického zájezdu do Anglie. Navštívili mnoho zajímavých míst, nafotili spousty snímků a našli si nová přátelství, nebo utužili ta stará.

Dobrodružství začalo už v autobuse. Kromě zábavy, kterou v průběhu dlouhé cesty žáci zažili, cestovali přes Německo, Belgii, Francii a trajektem se plavili z přístavu La Manche, kde na vlastní oči viděli krásné útesy Seven Sisters.

Do Anglie dorazili po dlouhých 22 hodinách cestování. Ale hned na první zastávce na dlouhou cestu zapomněli. Byla to totiž velice akční  zastávka v zábavním  parku Legoland. Děti se zde velice pobavily a vyřádily. Plní zážitků se vydali do Windsoru, a po jeho prohlídce nadešel čas na ubytování v hostitelských rodinách. Setkali se s nimi v Edmontonu nebo Enfieldu a strávili s nimi následující dvě noci.

Další den byl pro mnohé žáky splněním jejich snů. Navštívili totiž The Making of Harry Potter, kde si prohlédli snad vše z natáčení filmů o idolu mnohých dětí –  Harrym Potterovi. A plnění dětských snů pokračovalo i v dalším muzeu, tentokrát v muzeu voskových figurín  Madame Tussauds.  Řekněte sami, kdy se Vám poštěstí vyfotografovat se s nejznámějšími světovými herci, zpěváky, sportovci i ostatními celebritami?

Čtvrtý den našeho školního zájezdu na Britské ostrovy se žáci plavili po řece Temži a mohli obdivovat skvostný Tower Bridge a mnoho dalších památek. Zkusili i londýnskou  jízdu metrem a celý Londýn  mohli vidět z velkého kola nazývaného London Eye a z Emirates Air Lines lanové dráhy, která je převezla přes řeku Temži. Asi nikdy nezapomenou na procházku přes St. James´s Park až k Buckinghamskému paláci. Šli totiž místy, které tak často vidí na záběrech v televizi. Chybělo už jen setkání s některým členem královské rodiny. Tak snad příště…

A protože se neúprosně přiblížila doba návratu zpět do Vratimova, byl ten nejvyšší čas pořídit ještě nějaké suvenýry pro své nejbližší. Závěr londýnského pobytu našich žáků proto patřil rušné Oxford Street a  rozchodu ve  známém  obchodě Primark.

Zatímco program, který paní učitelky Mgr. Lenka Parmová, Mgr. Petra Mrnuštíková a Mgr. Jana Bawadekjiová naplánovaly, byl u konce, děti se těšily ještě na cestu autobusem domů, na které opět zažily spoustu legrace. Veselí a s mnoha vzpomínkami se všichni “účastníci zájezdu” šťastně vrátili domů ke svým opuštěným rodičům.

Za  spokojené žáky s  poděkováním  Eva Pieronkiewiczová z 8. B