Přehlídka mladých recitátorů netradičně

Letošní školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně naší školy bylo opravdu netradiční. Netradičně se nekonala v březnu, ale díky časové náročnosti přípravy letošní školní akademie, až v pondělí 24. června 2019. Nový byl i prostor, ve kterém děti přednášely – koncertní sál, které jim vedení ZUŠ pro tuto příležitost zapůjčilo. A do třetice noví byli i autoři recitovaných básní. Žáci si totiž nevybrali jen texty známých autorů, nebo naopak neznámých autorů z internetu, jak se to stalo v posledních ročnících zvykem. Někteří žáci připravili odborné porotě ve složení Mgr. Lucie Glumbíková, Mgr. Pavlína Kožušníková a Mgr. Jiří Slepička velké překvapení. Recitovali totiž své vlastní texty. Tyto básně měly společné téma, tj. průběh jednoho všedního školního dne.
Naopak tradičně recitující žáky přišli podpořit jejich kamarádi, a tak jako v minulých ročnících, žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V první kategorii se utkali žáci 6. a 7. tříd, ve druhé kategorii žáci 8. a 9. tříd. A jak to všechno dopadlo?

• kategorie 6. – 7. tříd:
1. místo Zuzana Šadibolová (6. B)
2. místo Hana Hrmelová (7. B)
3. místo Vojtěch Konvičný (6. A)

• kategorie 8. – 9. tříd:
1. místo Monika Lohnická (8. B)
2. místo Dominika Bajnarová (8. A)
3. místo Vendula Kochová a Marie Vehovská (obě 9. třída)

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za krásná vystoupení.

vyučující jazyka českého a literatury 2. stupně