Jak vyhrát stavařský víceboj?

Na tuto otázku hledali odpověď žáci 8. tříd ve středu 26. června 2019, kdy se zúčastnili soutěže žáků základních škol, kterou pro ně připravili zaměstnanci a žáci SPŠ stavební v Ostravě – Zábřehu.
Zápolili v osmi disciplínách, které nějak souvisely s výukou na zmíněné střední stavební škole. Projeli se stavebními kolečky naloženými cihlami slalom, luštili křížovku s pojmy ze stavebnictví, poznávali nejslavnější světové budovy, hádali pojmy z architektury, rozpoznávali zašifrovaná přísloví, počítali výměru místnosti, snažili se zapamatovat co nejvíce předmětů ze stavby, podle obrázku skládali 3D puzzle.
Ani se nenadáli a bylo tu vyhlášení, které pro naše žáky přineslo radostné překvapení. Žáci 8. A se umístili na jednom ze tří druhých míst a žáci naší 8. B dokonce v konkurenci 6 škol vyhráli! Domů si odnášeli nejen reklamní tašky, ale vítězové i celou Marlenku!
Kromě vítězství si s sebou naši žáci odvezli i mnoho příjemných zážitků a nových informací z dobře fungující střední školy. A kdo ví, možná že právě toto příjemné dopoledne rozhodlo o budoucím povolání některého z nich.

koučka vítězného týmu Mgr. Pavlína Kožušníková