Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře
 

To, že škola v čase letních prázdnin může ožít dětským smíchem a být plná nadšených a aktivních dětí, dokázal projekt umělecké agentury AMBROZIA, se kterou naše škola navázala v letošním školním roce spolupráci.Ambrozia je umělecká agentura, která od roku 2003 nabízí mladým lidem v Hradci Králové výuku divadelního, filmového a muzikálového herectví, tance a moderování. Specializuje se na pořádání týdenních uměleckých kurzů pro děti a mládež ve věku od 8 do 18 let. Po celé prázdniny nabízí filmové, herecké, muzikálové, taneční i mediální kurzy po celé republice (Praha, Brno, Hradec Králové, Plzeň, Jihlava, Olomouc, Liberec, Vsetín, Frýdek – Místek, České Budějovice) a také na Slovensku.

Když mě jako ředitelku školy tato agentura oslovila, napadlo mne, že to může být velice dobrá zkušenost a navíc do budoucna zajímavá příležitost pro naše žáky, jak smysluplně a aktivně strávit čas prázdnin, a zažít svou školu z úplně jiného pohledu. A tak se naše škola v termínu od 18. 8. do 24. 8. 2019 zaplnila dětmi z Ostravy, Frýdku – Místku, ale i Vratimova, a realizačním štábem agentury Ambrozia, který vedla velice schopná a milá vedoucí Kateřina Hiršlová. Celkem byly otevřeny tři ateliéry – herecký, taneční a filmový. A jaký byl průběh celého týdne?

První den byl seznamovací a klidný. Postupně se účastníci seznámili mezi sebou, s prostory a hlavně s lektory a personálem. A pak pomalu začali všichni pracovat na svých projektech, Druhý den začal warm-upem a poté pokračovala práce na jednotlivých projektech. Mimoto mezi účastníky kurzu zavítal i známý režisér a herec Tomáš Magnusek, který měl s účastníky hodiny filmového herectví. Dále si účastníci mohli vyzkoušet i dabing pod vedením technika Pepy Semlera. Herečka Dominika Hrazdílková zase nacvičovala s herecko-muzikálovým ateliérem choreografie. Večer proběhla zajímavá a značně veselá beseda s už zmíněným režisérem a hercem Tomášem Magnuskem. Poté si všechny ateliéry vybraly píseň, na kterou budou nacvičovat choreografii do soutěže „Tvoje tvář má známý hlas“. A v podobném duchu pokračovaly i další dny kurzu – všichni pracovali na svých projektech, trénovali s lektory, pomalu, ale jistě se zaměřovali na detaily – filmaři začali stříhat film, herci si dolaďovali gesta, jiní zase pilovali své choreografie. Vyvrcholením celého kurzu bylo sobotní dopolední představení pro rodiče dětí, které se kurzu účastnily, jenž proběhlo v prostorech naší tělocvičny. Představení jsem měla možnost shlédnout a byla jsem upřímně překvapena výkony dětí, tím, co se naučily, co všechno zvládly a hlavně jaká atmosféra mezi nimi panovala. Bylo z nich cítit nadšení „pro věc“, pospolitost, přátelství….

Byl to velice nabitý a rušný týden. Děti ve škole nejen pracovaly, ale také spaly, stravovaly se a odpočívaly. Ráda bych touto cestou poděkovala TJ Sokol a její starostce paní Iloně Spratkové, která umělecké agentuře poskytla své sprchy (hygienické zařízení, prostory pro hygienu – netuším, jak to napsatJ, aby děti netrpěly nedostatkem opravdu v žádném směru. Zároveň bych také chtěla poděkovat ředitelce Domu dětí a mládeže Haně Nevrlé a její zástupkyni Renátě Böhmové za velkou ochotu poskytnout agentuře své prostory pro sobotní vystoupení dětí. Obojího si opravdu velice cením a vážím.

Co říci na závěr? Pevně doufám, že příští rok se opět naše škola o prázdninách stane místem, kde se děti budou učit novým věcem, budou rozvíjet svůj talent, nacházet nové přátele a zažívat chvíle, na které se nezapomíná….

Mgr. Martina Pelikánová, ředitelka školy

Fotky, videa apod. z akce v následujícím odkazu:      http://kronika-leto-2019.mozello.cz/ost/