Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře
 
     Ve čtvrtek 26. září 2019 jsme si v naší škole připomněli Evropský den jazyků. Jeho vyhlašovatelem je již od roku 2001 Rada Evropy. Jejím cílem je, aby se 800 milionů Evropanů, kteří žijí ve 47 členských státech, více učilo cizí jazyky v jakémkoli věku, a to jak ve škole, tak i mimo ni.      A jak den probíhal u nás? Žáci si na šesti stanovištích připravili na všechny přestávky v průběhu celého dopoledne pro své spolužáky kvízy, zajímavosti, suvenýry a někteří i krajové speciality zemí, jejichž jazyk ovládají. Mohli se zdokonalit v nejrůznějších slovanských jazycích, v angličtině, v němčině, v ruštině, ve vietnamštině, a dokonce i v korejštině a v japonštině. Bylo vidět, že naše žáky cizí jazyky velmi zajímají, protože jednotlivá stanoviště byla každou přestávku v obležení zvídavých dětí.

     Největší zájem vzbudil stánek s vietnamskými specialitami, které si pro své spolužáky v tradičních bambusových nádobách připravili žáci Trinh Minh a Trinh Phuong. Za zmínku stojí i stanoviště dívek Natálie Dedkové a Vanessy Korduljakové, které si kromě zajímavostí o Japonsku přinesly i kimono, hůlky, oblíbená manga a katanu. Poděkování však patří všem žákům, kteří se podíleli na organizaci Evropského dne jazyků na naší škole, a zpříjemnili tak svým spolužákům přestávky. Za pomoc při přípravě bych ráda poděkovala i paní učitelce Kožušníkové a Velčovské, které žákům pomohly s přípravou jednotlivých stanovišť.

      O úspěchu akce svědčil velký zájem většiny žáků. S aktivními přestávkami den utekl jako voda. Letošní první ročník ukázal velké možnosti tohoto projektu, takže někteří žáci již nyní plánují příští ročník. Třeba nám přibude i další jazyk, možná jsme někoho inspirovali ke studiu nového jazyka. Nadšení a elán, s jakým se naši žáci letos zhostili zkušebního ročníku dne jazyků, jen potvrzují, že dnešní mladá generace vnímá znalost cizích jazyků jako jednu z nejdůležitějších oblastí jejich vzdělávání.

koordinátorka akce Lenka Parmová

fotogalerie