Jednou z tradic, kterou se naše škola připojuje k adventním zvykům, je nadělování se Svatým Mikulášem, s anděly i čerty. I letos se tohoto úkolu ujali nejstarší žáci ZŠ Masarykovo náměstí – žáci 9. tříd. Sladké perníčky byly již tradičně zakoupeny z prostředků KRPŠ.Hlavní postavou nadělování byl samozřejmě svatý Mikuláš, který také v tomto roce neúnavně přesvědčoval děti, aby se polepšily a začaly hned na místě zpíváním písničky nebo recitací básničky. Role Mikuláše se letos trpělivě zhostil Vašek Mojžíšek z 9. A, který si pro tento den vypůjčil z pekla Knihu hříchů a četl z ní jména zlobivých dětí, jež dostaly úkol navíc. V plnění úkolů dětem ochotně pomáhali rozkošní andělíčci, občas museli rázně zakročit i čerti. V některých třídách měly děti pro anděly a čerty připravený program, v ostatních jim musely pomoci přítomné paní učitelky.

Nakonec svatý Mikuláš se svým doprovodem splnil svůj úkol a všichni žáci slíbili, že se polepší, přestanou zlobit a budou dělat radost svým rodičům. Přejeme všem rodičům našich žáků, aby jejich děti dodržely, co při nadělování slíbily, co nejdéle, nejlépe po celý nový rok 2020, ve kterém jim přejeme hodně zdraví, štěstí i lásky.

třídní učitelka čertů a andělů z 9. B třídy

Mgr. Pavlína Kožušníková