Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře
 

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 jsme pro žáky 8. a 9. ročníků připravili „motivační hodiny němčiny“. Naši školu navštívila paní Mgr. Jana Nálepová, Ph.D., která působí jako germanistka na Slezské univerzitě v Opavě, se svou kolegyní Mgr. Evou Czechovou, která vyučuje němčinu na Mendelově gymnáziu v Opavě.  Žáci si pod jejich odborným vedením vyzkoušeli různé formy učení a aktivity ke snadnějšímu zvládnutí slovní zásoby – komunikační hry na seznámení, bingo, živé pexeso, „Bum Spiel“, hádání osobností, echo, hledání slov z písně a další. Cílem tohoto projektu bylo ukázat žákům, že němčina nemusí být jen o nezáživném učení slovíček a větných konstrukcí, ale že může být i zábavná. Věřím, že si tyto netradiční hodiny všichni užili a některé z aktivit si určitě ve výuce zopakujeme.

Mgr. Irena Velčovská   

fotogalerie