Letošní jarní prázdniny prožily aktivně děti naší školy, jejichž rodiče využili nabídky spolupráce ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí 192 se sportovní agenturou Fitano, a zúčastnili se lyžařské školy pořádané právě touto agenturou. Agentura Fitano zajistila pro děti nejen dopravu dětí přímo z Vratimova do Malenovic, ale také kvalitní výuku jízdy na lyžích a na snowboardu. O děti, které byly dle svého zájmu a také dle svých dovedností rozděleny do pěti družstev, se staralo celkem sedm instruktorů.

Vyvrcholením celého lyžařského kurzu byly páteční závody ve slalomu. Naše děti nám udělaly velkou radost, když v této soutěži získaly z desíti účastníků ve skupině hned dvě medailové pozice. Jan Kraus z 2. třídy získal stříbrnou medaili a Evelína Kavalová z 6. A zase medaili bronzovou. Největší radost všem samozřejmě dělali naši nejmladší účastníci, kteří měli za sebou letošní premiéru. Právem všem „benjamínkům“ náležela zlatá medaile, protože udělali obrovský skok a zvládli kromě jízdy na vleku – k velké radosti všech instruktorů i rodičů – sjet celý kopec.

Touto cestou bychom rádi poděkovali všem rodičům, kteří společně s ostatními přispěli k zdárnému průběhu celého lyžařského kurzu a s pozdravem SKOL se budeme všichni těšit, že se na přes rok opět sejdeme se všemi milovníky zimních sportů.

Mgr. Nelly Kavalová