Šachy neboli šach (z perského šáh, panovník) jsou desková hra pro dva hráče, která je dnes považována za jedno z odvětví sportu. Šachy neobsahují prvek náhody, naopak v partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. A právě ty rozhodovaly v již 7. ročníku turnaje „O šachového krále a královnu regionu Slezská brána“, který se konal v pátek 24. ledna 2020 v kulturním domě v Žabni.

Turnaje se zúčastnilo celkem 53 mladých šachistů z 11 škol regionu Slezská brána. Naši školu reprezentoval Robin Beer z 5.třídy, Phoung Trinhová z 6. A, Minh Trinh z 8. A, Petr Košťál z 9. A a Václav Navrátil z 9. B. Po velké a náročné sedmikolové bitvě pro všechny hráče nás může těšit, že jsme se v silné konkurenci opravdu neztratili. Mezi jednotlivci v kategorii 1. stupně se Robin Beer umístil na krásném 6. místě a v kategorii žáků 2. stupně Petr Košťál získal pohár za 3. místo.

Jako tým naši žáci podali velmi vyrovnaný výkon. A právě díky němu jsme v soutěži družstev obsadili celkově krásné 3. místo a odvezli si tak domů cenný bronzový pohár. Tímto bychom rádi pogratulovali našim mladým šachistům za jejich výkony a budeme se těšit na jejich další možné úspěchy.

Mgr. Jana Kotásková

ZŠ Masarykovo náměstí