3. třída – školní týden 18. 5. – 22. 5. 2020

• JAZYK ČESKÝ
    • Pondělí 18. 5.
      • Začínáme vyjmenovaná slova po S:
      • Z uč. s. 16 opiš nadpis a vypiš všechna vyjmenovaná slova po S do Jč-Š. V pořadí, jak je uvedeno v učebnici se je nauč zpaměti, a to nejpozději do pondělí 25.5. Až to budeš umět, natoč video a pošli mi ho.
      • Uč. s. 16/3-ÚSTNĚ podle vzoru: sytý = najedený
      • 4-Napiš jen ta 3 vyjmenovaná slova, která tam chybí do Jč-D.
      • 5-Vyber si 5 vyjm. slov po S a napiš s nimi věty do Jč-Š.
      • Podívej se na obrázky vyjmenovaných slov a jaká jsou jejich slova příbuzná, dozvíš se také, jaký význam mají vyjmenovaná slova po S: https://www.mojecestina.cz/article/2008102614-vyjmenovana-slova-po-s
    • Úterý 19. 5.
      • Uč. s. 16/6-Doplň a přepiš do Jč-D.
      • PS s. 16/1-Jen doplň, cv.2a)-vypiš vyjmen. slova po S přesně podle učebnice.
    • Středa 20. 5.
      • PS s. 16/2b),c)-Nezapomeň, že podstatná jména podtrháváme rovnou čarou podle pravítka a slovesa vlnovkou. Nad podstatná jm. napíšeš ROD pomocí zkratek:mužský-m., ženský-ž., střední-s.
      • Písanka-s. 21 celá.

Čtvrtek 21. 5.

• Napiš si diktát s PRIMAÚČOU: Dnes je zaměřený na opakování vyjmenovaných slov po B. Piš diktát jen s primaúčou. S ní si to také zkontroluj. Pak si to nakonec po sobě ještě jednou přečti. Rodiče ti nebudou pomáhat! Musíš se soustředit a určitě to zvládneš. Po dopsání mi diktát vyfoť a pošli.
    • Pátek 22. 5.
      • PS s. 17/1
      • Čítanka s. 96,97-Přečti, napiš nadpis, autora a odpověz na otázku ve cv.2. Do deníku(papír).
  • MATEMATIKA
    • Pondělí 18. 5.
      • PS s. 23/1-Pokud budeš mít problém s těmito příklady, podívej se do uč. s. 81/1, kde máš vysvětleno, jak pomocí rozkladu postupovat. 23/2.
      • Uč.s.82/4-Pozoruj a pak vypočítej cv.5 podobnou cestou do MŠ. Můžeš s rozkladem i bez rozkladu. Záleží, jak ti to půjde.
    • Úterý 19. 5.
      • PS s. 23/3,4,5-Ve cv.4 napiš jen výpočty a odpověď.
    • Středa 20. 5.
      • Uč.s. 82/7,10-do M-D
  • PRVOUKA
    • Uč.s. 50,51-Přečti si, na jaké části se dělí rostliny+PS s. 49 celá. Ve cv. S domečkem nebudeš kreslit jak roste kořenová zelenina, ale nakreslíš MRKEV, PETRŽEL, CELER=KOŘENOVÁ ZELENINA. Kořenová proto, že vlastně jíme jejich kořen. Např. Mrkev má kořen oranžový. To je ta část, kterou jíme. Budeš jí tedy kreslit pod zemí=v podzemní části. Nahoře=nadzemní část nakreslíš zelené listy. Pokud nevíš, jak vypadá petržel a celer, zkus si je vygooglit.
  • Anglický jazyk
    • Milí žáci,tento týden máte všechny informace o domácí přípravě z angličtiny v příloze. P. Mrnuštíková