Předchozí školní týdny

3. třída – školní týden 1. 6. – 5. 6. 2020

• JAZYK ČESKÝ Opakování, procvičování vyjmenovaných slov po S
    • Pondělí 1. 6.
      • Dnes budeš procvičovat vyjm. slova po S online hravě na Školákově. Projdi si:
      •  1)Význam vyjm. slov, 2)Tvary vyjm. slov a slova příbuzná, 3) Chytáky po S, 4) Kat šibenice,     5)Chytří kočičáci, 6) Pravopisný trenažér-souhrnné procvičování, 7) Známkované diktáty-souhrnné procvičování.
      • U bodu 6) a 7) mi vyfoť a pošli svůj nejlepší výsledek do pátku 5.5.
    • Úterý 2. 6.
      • Uč. s. 19/4a)-Doplň a přepiš(do Jč-Š, Jč-D nebo na papír, pokud už jsi dopsal oba sešity)
      • PS s. 20/1-Doplň.
    • Středa 3. 6.
      • Čítanka s. 101,102- Přečti a do čtenářského deníku( na papír) odpověz na otázky:
      •  102/1-Kterými bylinkami chtěla Evelínka léčit?
      •  102/2-Vyber si jednu léčivou bylinu a popiš ji. Jak se jmenuje? Jak vypadá? K čemu se používá.
      • Nezapomeň na nadpis a autora+obrázek.
    • Čtvrtek 4. 6.
      • Uč.s. 19/6-písemně, PS s. 20/2,3. Cvičení 3 přepiš.
    • Pátek 5. 6.
  • MATEMATIKA
    • Pondělí 1. 6.
    • Úterý 2. 6.
      • Odčítání stovek
      • Uč.s. 84/2- Podívej se na postup, pak vypočítej 84/3-MŠ.
      • PS s. 25/1-zápis, výpočet, odpověď.
    • Středa 3. 6.
      • PS.s.25/2,3,4.
    • Čtvrtek 4. 6.
      • Uč.s. 85/4-Nauč se postup, pak počítej 85/7-MD.
      • PS s. 25/5
    • Pátek 5. 6.
      • GEOMETRIE: Shodné úsečky-přenášení úseček pomocí kružítka
      • Uč.s. 129- Pozorně si přečti, pak otevři PS a vypracuj celou s. 43. Vysvětlení tohoto učiva najdeš také zde:https://www.youtube.com/watch?v=goF9szHavMY
  • PRVOUKA
    • Uč.s. 56,57-Přečti si, jaké společné znaky mají všichni živočichové.
    • PS s. 51- celá. Cvičení s domečkem vypracujte do sešitu PRV s nadpisem ŽIVOČICHOVÉ. Určitě mě zajímá, čím se živí a jestli je to býložravec, masožravec nebo všežravec, jak vypadá( počet končetin, zbarvení. Kdo ví, napíše i do jaké skupiny patří( savec, pták, plaz,obojživelník, ryba).
    • Pokud budeš mít s čímkoliv problém, neboj se na mě obrátit, ráda ti pomůžu.
    • Tvoje paní učitelka
  • Anglický jazyk
    • Milí žáci,tento týden máte všechny informace o domácí přípravě z angličtiny v příloze. P. Mrnuštíková