4. A  – školní týden 6. 4. – 8. 4. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

blíží se čas Velikonoc. Proto jsme společně se všemi učiteli rozhodli dopřát Vám trošku volna a oddechu a nezařazovat do plánů nové učivo. Tento týden na Vás čekají jen „netradiční úkoly“ a opakování, které si pro Vás Vaši učitelé připravili. Pro ty, kteří si nestihli ještě vypracovat všechny úkoly a samostatné práce, je nyní ten pravý čas na to, aby si je mohli dodělat.

Přejeme Vám, abyste i přes současnou situaci svátky velikonoční prožili se svými blízkými s láskou a radostí.

• Anglický jazyk

Milí žáci,

V tomto svátečním jarním týdnu vám posílám slovíčka o Velikonocích. Podívejte se na obrázky a zkuste si říct anglické názvy. Máte tam také obrázek, který můžete vytisknout a vybarvit nebo si podobný obrázek nakreslete sami. Až ho budete mít hotový, pojmenujte na obrázku velikonoční slova, např. zajíček – bunny, velikonoční vajíčko – Easter egg, košík – basket)

(Poznámka pro rodiče: tento týden nemusíte posílat zprávy, že máte hotovo. Ať si děti jenom procvičí velikonoční slovní zásobu.)

Přeji vám pěkné Velikonoce

AJ pracovní list

• Vlastivěda
    • Úkol tohoto týdne:
    • Zkuste si z nějakého materiálu (drátek, provázek, dřívka, kamínky, hlína…..) zhotovit nějakou ozdobu, šperk, nástroj nebo předmět z nejstarších dob, o kterých jsme se učili.
    • Pro žáky, kteří by si nevěděli rady, doporučuji prohlédnout si obrázky v knize. Výrobek si uschovejte. Až se sejdeme ve škole, společně je zhodnotíme.
    • Přeji úspěch v práci a hezké svátky jara všem – dětem i rodičům.
  • Náboženství

Dopis od paní učitelky

Milí čtvrťáci,

blíží se velikonoční prázdniny, tak bych vám chtěla dát trochu jiné úkoly, než na které jste zvyklí. Tím, že je splníte, uděláte něco hezkého a užitečného pro sebe : – ) i pro svou rodinu.

1. Přečti si o Velikonocích na Wikipedii.
  2. Pomoz rodičům s úklidem.
    •  ukliď si všechno oblečení do skříně
    • urovnej knihy a hračky na poličkách
    • utři si prach v celém pokoji a nezapomeň i na počítač
    • vysaj celý pokojíček
    • zalij kytičky
    • vynes odpadkový koš
    • ukliď nádobí
    • ukliď si v aktovce
  3. Udělej velikonoční výzdobu
    • udělej si z papíru několik velikonočních vajíček, vybarvi je, navlékni na šňůrku a pověs je na vhodné místo v bytě
    •  vyfoukni si 2 vajíčka, umyj je jarovou vodou a hezky ozdob / můžeš použít vodové barvy, fixy, voskovky apod./, napíchni je na špejli a zapíchni je do květináče
  4.  Zacvič si
    •  udělej 15-20 dřepů s výskokem, 20 sedů a lehů, běhej na místě 5 minut, přejdi celý byt tam a zpátky po špičkách, udělej svíčku, zahrej si s rodiči Kuba řekl, stromeček hříbeček, z vody do vody
  5. Zahraj si , zatancuj a zazpívej
  6. Udělej vaječnou pomazánku
    • vejce uvařené natvrdo, 1 lžička hořčice, máslo, špetka soli
  7. Další náměty

Vše, co se ti povede a budeš se chtít pochlubit, vyfoť a pošli. Ve škole si pak o tom popovídáme a uděláme si z nejlepších fotek výstavku a zavzpomínáme si, jaké to bylo, když jsme nemohli do školy.

Přeji vám všem hezké Velikonoce , vaše paní učitelka Katka