4. B – školní týden 14. 4. – 17. 4. 2020

• Úterý 14. 4.
    • Jazyk český : Vzory podst.jm.rodu mužského, určování mluvnických kategorií, významy slov.
      • Uč. str.22/ cv1,2 – práce s článkem ( návod dole pod čarou ). Písemně- cv. 2a
      • Ústně – cv. 1, 2b,c
      • PS – str. 12 cv. 1,2
      • Čtení : Čtěte Malého prince-( zadaná četba do čtenářského deníku bude zapsaná později, pokud ho nemáte doma ). Do sešitu Čtení napište popis Malého prince podle vaší představy- čítanka str. 77/ cv.3- ( bylo ústně, někteří pilní žáčci již napsali ) .
    • Matematika : Písemné násobení dvojciferným činitelem, slovní úlohy, číselná řada do 10 000.
      • Uč. str.75 : Písemně – cv.1 – zápis slovní úlohy, 2 ( do sešitu přepsat ), 3 ( fólie ), 5 ( dobrovolné )
      • PS – str. 10 / cv.5 ( opakování ). Zítra nás čeká písemná práce z MA.
    • Tělocvik : Proběhni se venku – na zahradě, volném prostranství nebo v lese- zahrej si se sourozenci nebo rodiči na honěnou.
  • Středa 15. 4.
    • Jazyk český : Skloňování a vzory podstatných jmen rodu mužského.
      • Uč. Str. 22 : Písemně – cv. 3 a ( urči vzory u všech podst. jm., vyskloňuj slovo přítel, pes, obraz, meč, flétnista, strážce v jednotném i množném č. ) Ústně – cv. 4 ( dopisy jako hrady, vždy si řekni vzor ve stejném pádě ).
      • PS – str. 12/ cv. 3
    • Matematika : Písemná práce bude dána na úkoly v EŽ v 10h.
      • Během týdne procvičuj v Početníku – str. 24
    • Přírodověda : Neživá příroda Nerosty a horniny – ropa, zemní plyn, uran. Vlastnosti látek.
      • U str. 46 – přečíst, stručný zápis do sešitu ( pouze věty se silně vyznačenými slovy ).
      • str. 47 – taktéž po přečtení opiš do sešitu vlastnosti pev., kapal. a plyn. látek
      • ( rámečky u obrázků nahoře ) a nezapomeň si něco nakreslit.
    • Čtení : čítanka – str. 78- cv pod básničkou F. Halase dělejte ústně.
  • Čtvrtek 16. 4.
    • Jazyk český : Skloňování podst. jm. rodu mužského, koncovky v pádech, slovní základ.
      • Uč. str. 22/ cv5,6,7 – písemně, u slov ve cv. 7 vyznačte slovní základ červeně.
      • PS – str. 12/ cv4
    • Matematika: Složené slovní úlohy, procvičování písemného násobení.
      • Uč. str. 79 – přečti si návod – slovní úloha a její zápis pomocí závorek.
      • cv.1,2 proveď písemně zápis, výpočet pomocí závorek a odpověď do sešitu.
      • cv.3– pouze ústně, str. 78/cv. 2 opakuj písemné násobení přes folie.
      • PS str.11/ cv 1
    • Čtení: Básničku – Co všechno musí udělat jaro od Františka Halase se nauč zpaměti.
  • Pátek 16. 4.
    • Jazyk český : Opakování : Příprava diktátu- podmět a přísudek, mluvnické kategorie u podst. jm., sloves, slovní základ.
      • U str. 23/ cv. 9 příprava diktátu s rozborem ( viz b,c,d,e )- písemně
      • cv.8 – zábavné cvičení – ústně
    • Geometrie : Rovnoběžníky
      • U str. 128- projít si stranu, do geometrie zapsat, co jsou to rovnoběžníky. ( Video z webových stran školy: Matýskova matematika- výuková videa- geometrie pro 4. roč./ str. 13- opakování rýsování rovnoběžek). cv. 1,2 – narýsuj do geometrického sešitu.
    • Na závěr týdne si zazpívej pro radost, vezmi si míč a venku si přihrávej s kamarádem nebo rodiči.
    • Společně si zahrejte „ Vyvolávanou “.
  • Anglický jazyk
    • Tento týden vám posílám pracovní list.
    • Cvičení A) je ústní – pouze si přečtěte a zkuste vytvořit věty. Cvičení B), C) a D) jsou písemná.
    • zkuste psát přímo do pracovního listu a pošlete zpátky
    • posílejte přes ´domácí úkoly k odevzdání ´. Pokud vám to nepůjde, napište odpovědi do dokumentu Word a pošlete na mail kratochvilova@zsmasaryk.cz

Procvičování učiva-www.proskoly.czwww.onlinecviceni.cz