6. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

• Anglický jazyk
  • Zeměpis + Dějepis
  • Přírodopis
    • V tomto online cvičení si procvič vědomosti o dvoukřídlých. Možná se dozvíš i něco nového. https://www.skolasnadhledem.cz/game/1964
    • V tomto týdnu budeme pokračovat v učivu Motýli. V učebnici je učivo na str. 65 – 66. Přečtěte si informace o běláscích a babočkách.
    • Zde najdete video: Babočka
    • Zápis najdete zde: Denní motýli1
  • Fyzika
    • Tento týden se seznámíme s novou a velmi důležitou fyzikální veličinou, kterou je hustota. Opište si zápis, silně vyznačené věty nepište, slouží jen pro vysvětlení.
    • Hustota – zápis
  • Občanská výchova pro 6. A
  • Občanská výchova pro 6. B
    • Milí žáci, stejně jako v minulých týdnech, posílám plán na dva týdny. Máte dostatek času, tak poprosím o vypracování zadaných úkolů.
    • Test na DMSoftware
      • ve výukových zdrojích najdete vložený test, máte pouze jeden pokus. Na test máte 15 minut a bude otevřen do 22.5, potom se uzavře.
    • Seminární práce na téma Školství v jiné zemi.
      • vaším úkolem je napsat krátkou seminární práci, referát či prezentaci.
      • Téma = Jak funguje škola nebo školství ve vybrané Evropské zemi. Samozřejmě nechci po vás Českou republiku.
      • délka seminární práce bude maximálně na jednu stránku A4 nebo 10 slidů v prezentaci!
  • Rodinná výchova pro 6. B
      • Úkol – Jídelníček
        • Vaším úkolem v následujících dvou týdnech, bude vyhotovení jídelníčku. Bude se jednat o týdenní záznam jídla, pití a pohybu.
        • Po každém dnu si napište jídlo a nápoje, které v ten den sníte nebo vypijete + napsat si denní pohybovou aktivitu. Klidně použijte počítač nebo sešit.
        • Jak bude jídelníček vypadat, nechám na Vás.
        • Vyhotovený jídelníček pošlete do 22.5.2020 na mail (sebesta@zsmasaryk.cz).
        • Rada: Využijte internet, kde najdete, jak takový jídelníček má vypadat.
  • Náboženství