6. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

• Zeměpis + Dějepis
  • Přírodopis
    • Zopakujte si zařazení živočichů do řádů: Zde
    • V učebnici na str. 64 si přečtěte o dalších zástupcích dvoukřídlých. Také si můžete přehrát video, kde se dozvíte zajímavé informace o komárovi: Komár
    • Zápis najdete zde v příloze: Dvoukřídlí2
    • Pod tímto odkazem je interaktivní křížovka: Křížovka
  • Fyzika
    • V DM Softwaru máte úkol. Příklady si zapište a vyřešte do sešitu, odpovědi s výsledky mi pošlete. Úkoly a zápisy do sešitu vypracovávejte jak nejlépe zvládnete, sešit budu kontrolovat (nejpozději v září:).
    • Nedávno jsem doufala, že vám obtížnější kapitoly vysvětlím sama ve škole. Protože to asi nepůjde, pokusím se učivo zjednodušit.
    • Do sešitu si nadepište Objem. (V učebnici je to strana 74.)
    • Zápis si opište z prezentace – značka veličiny, základní jednotka, rozdělení jednotek, převody. https://drive.google.com/drive/folders/1sjjFQiHbBfOFP7s64n8s9aEPqLg4XsH8
    • Ve složce máte stejnou prezentaci i v PDF. Procvičovat můžete na https://www.umimematiku.cz/cviceni-jednotky-objemu
    • Některé příklady – převody litrů na metry krychlové – se budeme učit až příští týden, dělejte jen ty příklady, které umíte.
  • Rodinná výchova pro 6. A
  • Rodinná výchova pro 6. B
    • Milí žáci, posílám týdenní plán na tento týden. Další práci dostanete až za dva týdny, tudíž máte na vypracování zápisu dostatek času. Nafocený zápis pošlete nejpozději 8.5.2020 na mail.
    • Začátek nového tématu Civilizační nemoci
    • ze souboru „Civilizační choroby“ si udělejte zápis. Pošlete nafocený zápis do 8.5 na mail.
    • Film pro zábavu a zamyšlení
      • název filmu: Super Size Me (2004) – film je zaměřen na vznik a fungování rychlého občerstvení (fastfood) v Americe. Jak ovlivňují náš zdravý životní styl, stravování a myšlení. Film jsem vybral, protože vypráví o tomto negativním trendu, který má velký dopad na člověka. I z toho důvodu je v USA nejvíce obézních lidí na světě.
  • Občanská výchova pro 6. B
    • Začátek nového tématu Škola základ života
    • z prezentace „Škola“ si udělejte zápis
  • Tělesná výchova