6. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

• Matematika

• Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk
    • pro 6. A  a 6. B (p. uč. Parmová)
      • Učebnice str. 11, přečtěte a přeložte si článek Birthdays in Britain,
      • do sešitu pod nadpis Birthdays in Britain nakreslete věci ze cv. 7a a popište je.
      • Odpovězte písemně do sešitu na otázky str. 10/cv. 7b
      • Pracovní sešit str. 6/cv. 3, 4
      • Pracovní sešit str. 7/cv. 5
      • Pracovní sešit str. 7/cv. 6 – k poslechu budete potřebovat CD (zadní strana PS)
      • Udělejte si kvíz: https://forms.gle/gWPSThnGGamKahTJ8
    • pro 6. B (p. uč. Mrnuštíková)
      • Ústně: (tato cvičení si pouze říkejte, odpovědi nikam nepište)
      • v učebnici na straně 14 / 1 si přečteš a naučíš se novou slovní zásobu – domácí práce
        (překlad najdeš v pracovním sešitě na straně 81, první sloupec Household jobs (domácí práce)
      • řekneš si 3 věty, jaké domácí práce děláš a 3 věty, jaké neděláš
      • v učebnici na straně 14 / 2 si přečteš komiks o robotovi a zkusíš přeložit
      • Písemně:(tato cvičení vypracuj v pracovním sešitě, slovíčka napíšeš do slovníčku)
        – prac. sešit str. 10/1 spojíš sloupec A a B (domácí práce)
        – prac. sešit str. 10/2 popíšeš obrázky, použiješ slovní zásobu ze cvičení č.1
        – prac. sešit str. 12/1 zopakuješ si a napíšeš měsíce v roce
        – prac. sešit str. 12/2 datum napíšeš slovy
        – prac. sešit str. 81 první sloupec, pouze část Household jobs (10 slovních spojení) přepiš do slovníčku (Vocabulary) anglicky a česky
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
  • Fyzika
    1. Přes elektronickou ŽK jsem vám poslala test. Je v domácích úkolech jako příloha. Stáhněte si ho do počítače, vyplňte a pošlete.
    2. Podle pracovního listu si vypracujte úkoly do sešitu. Pracovní list najdete po vložení odkazu:
  • Rodinná výchova pro 6. B
    1. Upevnění znalostí v oblasti „Zdraví a péče o zdraví“, navazující učivo
      • prezentace péče o zdraví 1 (prezentace je vytvořena na základě učiva v učebnici, kterou v současné chvíli nemáte k dispozici)
      • prezentace obsahuje několik malých, nenáročných cvičení. Prosím, abyste si tato cvičení vypracovali do svého sešitu.
    2. Pro zajímavost a zábavu – pokud budete mít čas a chuť, můžete shlédnout díly seriálu „Fandíme zdraví“, který je uveden na následujícím odkazu:
  • Občanská výchova pro 6. B
    • Téma „Materiální funkce rodiny“
      • prezentace Rodina dělá z domu domov
      • k prezentaci si vezměte učebnici, text je uveden na straně 41-43
      • v prezentaci jsou obsaženy úkoly, které jsou rovněž uvedeny v učebnici,
      • Vašim úkolem je vypracovat samostatnou práci (úkoly z prezentace), kterou zašlete na emailovou adresu: sebesta@zsmasaryk.cz do 3. 4. 2020
  • Náboženství