Školní týden 1. – 5. 3. 2021

• Matematika
  • Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk
    • 7. A, 7. B (p. uč. Mrnuštíková)
    • On-line hodiny
      • Slovní zásoba – popis krajiny, přídavná jména
      • Velká Británie – geografie
      • Poslechová cvičení
    • Samostatná práce
      • Práce s textem – porozumění, slovní zásoba
      • Velká Británie – zápis do sešitu English
      • Samostatnou práci vysvětlím na on-line hodině. Zadání budou na Teams / team English 7.A a 7.B (PM) v sekci ´Zadání´
    • 7. A a 7. B (p. uč. Parmová)
      • Práci na tento týden najdete zde.
  • Dějepis pro 7. A
  • Dějepis pro 7. B
    • Tento týden nás čeká Boleslav I., kterého jsme minulý týden nestihli – referát tedy bude mít Lucka K. a připraví se také Lada K. s Boleslavem II.
    • V učebnici si o něm přečtěte na str. 34 a 36.
    • Zápis k probrané látce vám dám opět k dispozici po online hodině.
    • Jako opakování posledních hodin vyplňte přiložený pracovní list (zde) a pošlete mi ho přes zadání v Teams do pátku 5.3. (Zadání: Pracovní list – svatý Václav).
  • Zeměpis
  • Fyzika
    • Protože jsme minulou hodinu psali test, budeme tento týden řešit opět to, co jsme nestihli.
    • Téma : Jednozvratná páka – str. 77
      • Příklad 5 str. 81 – kolečko, př. 7 str. 81 (obr. paže je na str. 79)
      • Užití páky v praxi – prezentace
  • Přírodopis 7. A
    •  Nové učivo – Pes domácí
      • učebnice str. 41- 42, samostudium, zápis, obrázek, nepřehlédněte zajímavosti po stranách listů v učebnici (vnitřní stavba těla už ne)
  • Přírodopis 7. B
    • Tento týden dokončíme třídu ptáci, probereme ptáky nelétavé. V učebnici si přečtěte učivo na str. 39.
    • Zápis najdete na MS Teams a zde.
    • Přehrajte si video: Pštros dvouprstý
    • V tomto cvičení si zopakujte nelétavé ptáky:  Nelétaví ptáci
    • A srovnejte rozdíly mezi dvěma skupinami:  Šplhavci a pěvci
    • Na závěr kapitoly projdeme otázky na str. 39/1–11 a během úterý 2. 3. vypracujete kvíz na ptáky od šplhavců. Najdete jej v zadání na MS Teams.
  • Fyzikální praktika
    • LP – hmotnost vzduchu
    • Pracovní list najdeš zde – odkaz nebo v Zadání
    • Laboratorní práci budeme dělat společně.
    • Abys mohl pracovat, budeš potřebovat znát rozměry pokoje (místnosti, ve které pracuješ).
    • Rozměry si zjisti – změř – předem. Stačí s přesností na decimetry (délka, šířka, výška).
    • Pracovní list můžeš vypracovat přímo v Zadání.
    • Můžeš si ho také vytisknout nebo opsat, potom vyfotit a do Zadání vložit a poslat.
  • Občanská výchova
    • Online hodina bude rozdělena na dvě části:
      1. Písemná práce na Kulturu, Umění a Krásu. Písemná práce bude uložena v Zadání na omezený čas přímo v hodině.
      2. Opakování tématu Světová náboženství. V hodině si připomeneme základní informace o pěti největších světových náboženství a jejich základní pilíře.
  • Rodinná výchova
    • Online hodina
      • Začneme nové téma – Zneužívání návykových látek
      • V hodině si budeme povídat obecně o návykových látkách a jak tyto látky působí na lidský organismus.
      • Proč jsou káva, alkohol a cigarety nejužívanější drogy?
      • Žáci dostanou v průběhu hodiny úkol, který pokud odevzdají, mohou ukončit hodinu.
  • Hudební výchova
    • Úniková hra: únik z koncertu vážné hudby
  • Informatika
    • Téma: Word
  • Pracovní činnosti
    • Úkol tohoto týdne najdete v zadání v Teamsech v předmětu Pracovní činnosti.