Školní týden 11. – 15. 1. 2021

• Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk
  • Dějepis pro 7. A
    • V Teamsech máte v zadání samostatnou práci na další týden (místo středeční hodiny).
    • Podívejte se na učivo Sámova říše (strana 23 v učebnici) a Rozdělení Slovanů (strana 21 v učebnici). V další online hodině napíšeme písemku po dnešní domluvě.
    • Nejpozději do čtvrtka mi pošlete dobrovolný DÚ, který jsem zadala v hodině v pátek 8.1. (procvičení Slovanských států).
  • Dějepis pro 7. B
  • Zeměpis
  • Fyzika
    • Opakování – zákon setrvačnosti  – video
    • Téma: Zákon vzájemného působení dvou těles (Zákon akce a reakce)
    • Prohlédni si obrázky na str. 64 – 65 (pokusy) a video – Rande s fyzikou (od 10. minuty)
    • Opiš si žlutý rámeček na str. 65
    • Odpověz písemně na otázku: Proč se tyto dvě stejně velké síly opačného směru neruší? (str.66)
    • Popiš alespoň dvě situace, při kterých se projevuje tento fyzikální zákon.
  • Přírodopis 7. A
    • Opakování učiva – samostatná práce, test v Teamsech, zadání v on-line hodině
    • Šplhavci, kukačky – učebnice str. 33-34, samostudium, výpisky do sešitu
  • Přírodopis 7. B
    • Připravila jsem pro vás online kvíz na téma Obojživelníci a plazi. Vypracujete jej 12.1. a odešlete. Kvíz bude přístupný celý den.
    • Probrali jsme stavbu těla ptáků a nyní se zaměříme na jednotlivé řády a zástupce. Nejprve to budou hrabaví a měkkozobí. Učivo je v učebnici na str. 26 a 27. Pročtete si jej.
    • Zápis najdete opět zde a na MS Teams.
    • Učivo probereme v online hodině, společně projdeme otázky a úkoly na str. 27
    • Zájemci si mohou přehrát video: Drůbež
  • Občanská výchova pro 7. A
    1. Online hodina
      • Nové téma – „Krása kolem nás“ (učebnice str. 30 – 32)
      • V online hodině si pomocí prezentace ukážeme a řekneme, co vůbec znamená slovo „Krása“ nebo co pro nás v životě může být „krásné“.
    2. Pracovní list na téma Umění
      • Bude vložen na Teams < Zadání
      • Název: PL_kultura a umění
  • Občanská výchova pro 7. B
    1. Online hodina
      • Opakování témat Kultura a Umění
      • Prosím o přečtení a zopakování učiva ze sešitu. Budu se vás ptát a dávat menší známky za aktivitu.
    2. Pracovní list na téma Umění
      • Bude vložen na Teams < Zadání
      • Název: PL_kultura a umění
  • Rodinná výchova
    • Milí žáci, do rodinné výchovy vám tento týden nebudu posílat žádný zápis, chci abyste měli další známky v obou mých předmětech. Proto jsem vám udělal pracovní listy a byl bych rád, abyste je odevzdali. Oba pracovní listy jsou vložené v zadání na Teamsech.
    • Pracovní list
      • Pracovní list bude umístěn na Teams < Zadání