7. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

7. třída – školní týden 13. – 17. 4. 2020

• Matematika
    • Téma: Přímá úměrnost – trojčlenka řešená úměrou
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu se naučíte řešit slovní úlohy, ve kterých jsou veličiny ve vztahu přímé úměrnosti. K tomu budete používat dovednost určit neznámý člen úměry, což jste se naučili v pracovním listu úměra: PL TROJČLENKA-přímá ú.
    • Vypracovaný pracovní list mi pošlete do pátku 17. 4
  • Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk pro 7. A
  • Anglický jazyk pro 7. B
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V rámci opakování jsem pro vás připravila krátký online test na téma Šelmy v dm.software – Výuka – Výukové zdroje. Test vypracujte a odešlete mi jej dne 15.4. Test je nutné vypracovat v tomto dni.
    • Na str. 52 v učebnici si pročtěte šelmy medvědovité.
    • Zápis opět najdete zde: Šelmy medvědovité
    • V následujícím odkazu je krátké video k šelmám medvědovitým: https://drive.google.com/drive/folders/1wGBSvp0bvw_myGhHWXr4XLuWdiQHPO3e
    • Připomínám, že máte pracovat na herbáři, jak jsme se již dříve domluvili. Pokud budete mít k němu nějaké dotazy, pište mi na dm.software
  • Fyzika
    • Tento týden se zaměřte na počítání příkladů. Zkuste se do nich pustit sami a nebrblejte předem, že to nejde. Příklady najdete v učebnici. Použijete vzorečky pro vztlakovou sílu, gravitační sílu (na internetu se můžete setkat s označením tíha, je to podobné, nelámejte si s tím hlavu) a hustotu ρ.
      1. Fvz = Fg – F   (F … výsledná síla, kterou ukáže siloměr, když je těleso ponořené ve vodě)
      2. Fvz = V . ρk . g  (V … objem ponořené části tělesa = objem vody, kterou těleso vytlačilo)
      3. Fg = m . g  (Všimněte si rozdílu: ρk ….hustota kapaliny)
      4. m = ρt . V   (ρt ….hustota tělesa)
    • Řešte:
      • příklad 9 str.122 – použij vzoreček č. 2 , hustotu kapaliny určitě znáš 🙂
      • příklad 11 str.122 – nejdřív spočítej gravitační sílu vzoreček 3., potom vztlakovou = vzoreček 2. , dosaď obě síly do 1. a vypočítej F a nakonec si výsledek zkontroluj ve výsledcích. Povedlo se? Jestli nastal problém, napiš. Pozor na jednotky !!!
      • příklad 7 str. 125 – začni vzorečkem 4. a spočítej hmotnost duralového tělesa, potom použij 3. a budeš mít část a) za sebou. Béčko už zvládneš sám. Nakonec obě síly porovnej, podívej se do tabulky na straně 124 (druhý sloupeček) a napiš odpověď. Pozor na jednotky!!!
      • Přeji hodně štěstí, příští týden zkusíme nějaký testík.
  • Rodinná výchova pro 7. A
    • Milí žáci, posílám týdenní plán na tento týden. Další práci dostanete až za dva týdny, tudíž máte na vypracování dostatek času. Test mi posílejte na mail (sebesta@zsmasaryk.cz). Datum odevzdání je 20.4.2020.
    • Začátek nového tématu „Osobní bezpečí
    • udělat si zápis ze souboru Osobní bezpečí (1)
    • Vypracovat test: test_drogy  a poslat na mail. Test bude ohodnocen známkou.
  • Občanská výchova pro 7. B
    • Milí žáci, posílám týdenní plán na tento týden. Další práci dostanete až za dva týdny, tudíž máte na vypracování domácích úkolů a testů dostatek času. Všechno mi posílejte na mail (sebesta@zsmasaryk.cz). Datum odevzdání je 24.4.2020.
    • Dokončení tématu „Zásady slušného chování“
      • z dokumentu „Slušnost pro každý den (část 2)“ udělat si do sešitu zápis
      • vypracujte domácí úkol (vysokoškolské tituly) z dokumentu a pošlete na mail.
      • Online test na portále DMSoftware -záložka Výuka – výukové zdroje: Pokud někdo nebude vědět, jak se k němu dostat, ozvěte se mi. Test bude ohodnocen jako písemná práce.
  • Náboženství