ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE

Vzhledem k tomu, že všichni žáci dostávají během online výuky veškeré informace, zadání domácích úkolů i prací, stejně tak i zápisy a prezentace, které jsou jim k dispozici ve výukových materiálech na Teamsech, nebudou již od 22. 3. 2021 na webových stránkách školy zveřejňovány týdenní plány učiva.

Školní týden 15. – 19. 3. 2021

• Matematika
  • Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk
    • 7. A, 7. B (p. uč. Mrnuštíková)
    • On-line hodiny
      • Slovní zásoba – přídavná jména, kontinenty
      • Gramatika – stupňování přídavných jmen
      • Record breakers (The longest river / The highest mountain in the world.)
    • Samostatná práce
      • Stupňování přídavných jmen – naučit se
      • Počasí, roční období – opakování slovní zásoby
      • Samostatnou práci vysvětlím na on-line hodině. Zadání budou na Teams / team English 7. A a 7. B (PM) v sekci ´Zadání´.
  • 7. A a 7. B (p. uč. Parmová)
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Dějepis pro 7. A
  • Dějepis pro 7. B
    • Tento týden se seznámíme se změnami, které provedl Břetislav I. (Peter H. si pro nás připraví referát) a s prvním českým králem Vratislavem II.
    • Zápis k probrané látce vám dám opět k dispozici po online hodině.
    • Připomínám, že si v online hodině napíšeme krátký opakovací test na počátky Přemyslovců od Bořivoje po sv. Václava (učebnice str. 29 – 33 a zápisky v sešitě).
  • Zeměpis
  • Fyzika
    • Téma: Tlaková síla. Tlak – str.- 86
      • Fyzikální veličina tlak – označení, jednotka
      • Jak závisí tlak na velikosti plochy S?
      • Jak závisí tlak na velikosti tlakové síly F?
      • Vzoreček pro výpočet tlaku
      • Příklad s řešením – str. 88
  • Přírodopis 7. A
    • Opakování – Pes domácí – formou testu
    • Nové učivo – Šelmy psovité – učebnice str. 45-46, samostudium, zápis připravím, nepřehlédněte zajímavosti po stranách listů v učebnici, prohlédnout obrázky
  • Přírodopis 7. B
  • Fyzikální praktika
  • Občanská výchova
    • Online hodina
      • Začínáme poslední učivo ve velkém tematickém celku „Člověk a kultura“. Jedná se o učivo Slušnost pro každý den. V minulé hodině jsme si lehce řekli, o čem se budeme v hodinách bavit. Chování, zdravení a reakce člověka v různých společenských situacích, které mohou v každodenním životě nastat.
  • Rodinná výchova
    • Online hodina
      • Stále budeme pokračovat v učivu „Zneužívání návykových látek“. Rozdělíme si drogy na lehké a tvrdé a řekneme si jaké drogy do jednotlivých kategorií patří. Účinky drog na lidský organismus, změny chování a postavení ve společnosti.
      • V druhé části hodiny budeme diskutovat na různé otázky ohledně zneužívání návykových látek.
    • Otázky k zamyšlení do hodiny:
      • Proč člověk bere drogy?
      • Jak je může člověk sehnat a kolik taková droga stojí?
      • Změny, které mohou vést při nadměrném užívání?
  • Hudební výchova
    • Po stopách Baroka- J. S. Bach: zde
  • Informatika
    • Téma: Word
  • Pracovní činnosti
    • Domácí úkol najdete v zadání v Teamsech v předmětu Pracovní činnosti.
    • Vložen bude v pondělí 15. 3., termín odevzdání do 28. 3. 2021.