7. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

• Přírodopis
    Žáci se mohou zdarma zaregistrovat na internetových stránkách http://ucebnice.online/. Po registraci klikněte na katalog. K dispozici je zde interaktivní učebnice přírodopisu a chemie i pracovní sešit, které používáme i v tištěné podobě v hodinách. V učebnici jsou rovněž k učivu videa s pokusy (označené ikonou kamery), interaktivní cvičení (označené IC) Na spodní liště mohou žáci přepínat mezi učebnicí (UČ) a pracovním sešitem (PS)

• Přírodopis 7, 1.díl
      1. Opakování – interaktivní učebnice str. 31/ 1-8 ústně
      2. Vnitřní stavba těla psa – str. 42 – 44 v tištěné učebnici – přečíst
      3. Zápis – viz příloha šelmy psovité
      4. Opakování – savci – interaktivní pracovní sešit str. 20/1-5 ústně
      5. 7.B – nalepit nebo nakreslit do sešitu Přírodopis2 Znaky jednoděložných a dvouděložných rostlin – víz příloha znaky jednoděložných a dvouděložných
  • Fyzika
    • Tlak v kapalinách – opakování
    • Zopakuj si s You Tube – Onlineschool.cz – Hydrostatický tlak
    • Učebnice str. 110 – zapiš nebo zkontroluj zápis – Hydrostatický tlak – žlutý rámeček
    • př. 4, 6a str. 114 – do sešitu
  • Občanská výchova 7. A
  • Občanská výchova 7.B
    1. Opakování a osvojení tématu Světová náboženství
      – viz prezentace  Náboženství a učebnice
      (https://www.ceskatelevize.cz/porady/10077100525-nabozenstvi-sveta/
      – vypsat si 5 zajímavosti od každého náboženství (z dokumentů)
    2. Procvičování a opakování – odkaz www.skolasnadhledem.cz
      – na odkaze jsou vypracované různé druhy testů. Je to rozdělené podle předmětů a ročníků. Vybrat si pět testů na témata, které jsme od začátku roku probrali.
    3. Osvojení si témat od začátku roku
      – vytvořit test v aplikaci kahoot.com
      – každý vytvoří test na vybrané téma, které jsme probrali (klidně průřez témat od začátku školního roku) a zapamatovat si jeho název ať si ho můžeme udělat někdy ve škole
      – použit různé obrázky, grafy a kliparty
  • Rodinná výchova 7. A
    • Naučit se téma drogová závislost (viz prezentace Drogová závislost, učebnice a pracovní list).
    • z prezentace si vypsat základní a důležité body
      – Co je doping (vypsat si, co je doping a jaké škodlivé účinky má na tělo)
      – najít si sportovce, kteří dopovali (minimálně 5 sportovců a v krátkosti si zapamatovat jeho příběh)
      – pracovní list  (rodiče si ho mohou vyzvednout)
    • Najít si nějaký příběh o závislosti a přečíst si ho.
      – Jak propukla závislost, jak se popřípadě dotyčný léčil. Jaká závislost. Kolik za to utratil. Jestli byl před soudem atd.
      – budu se na jednotlivé příběhy ptát. Nebo v dalším týdnu mi napíšete esej či úvahu na daný příběh. Zkonzultuji to s paní učitelkou Glumbíkovou.
    • Procvičování a opakování
      – odkaz www.skolasnadhledem.cz