Školní týden 22. – 26. 2. 2021

• Matematika
  • Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk
    • 7. A, 7. B (p. uč. Mrnuštíková)
    • On-line hodiny
      • Slovní zásoba – popis krajiny (landscape)
      • Opakování – přídavná jména
      • Popis krajiny – Jak dlouhá je řeka? Jak vysoká je hora?
      • Poslechová cvičení
    • Samostatná práce
      • Popis krajiny – slovíčka do sešitu Vocabulary + naučit se
      • Pracovní sešit
      • Samostatnou práci vysvětlím na on-line hodině. Zadání budou na Teams / team English 7. A a 7. B (PM) v sekci ´Zadání´.
  • 7. A a 7. B (p. uč. Parmová)
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Dějepis pro 7. A
  • Dějepis pro 7. B
    • Na začátku online hodiny si napíšeme opakovací test na Velkomoravskou říši (učebnice str. 24 – 28 a prezentace se zápisy v Teams).
    • Tento týden se seznámíme se svatým Václavem a jeho bratrem Boleslavem. Referát bude mít Anička Ž. (sv. Václav) a Lucka K. (Boleslav I.).
    • Zápis k probrané látce vám dám opět k dispozici po online hodině.
    • Připomínám, že mi má Kristýna Ch. poslat ještě svůj referát o sv. Ludmile.
    • Během týdne si pak vyzkoušejte cvičení: zde
  • Zeměpis
  • Fyzika
    • Téma : Jednozvratná páka – str. 77
      • 7. A – pokračujeme v řešení příkladů – slovní úlohy
      • Příklad 5 str. 81 – kolečko, př. 7 str. 81 (obr. paže je na str. 79)
      • Užití páky v praxi – prezentace
      • 7. B – Jednozvratná páka – začátek v učebnici na str. 77 dole
      • Rozdíl mezi jednozvratnou a dvojzvratnou páku je velmi dobře vysvětlen ve videu.
      • Příklad U 1 na str. 80 – překresli schéma do sešitu a dopočítej chybějící údaj.
  • Přírodopis 7. A
    •  Nové učivo – Savci – učebnice str. 40-41– Živorodí savci, Šelmy
    • samostudium, zápis – uveďte zástupce jednotlivých skupin, nepřehlédněte zajímavosti po stranách listů v učebnici (Pes domácí už ne)
  • Přírodopis 7. B
  • Přírodovědná praktika
    • V online hodině si zopakujete zástupce třídy ptáků. Vyzkoušíte si, jestli poznáte jednotlivé druhy formou soutěže.
    • Do zadání na MS Teams vám v hodině vložím pracovní list na toto téma. Ten vypracujete a odevzdáte.
    • Kdo si chce zástupce ptáků procvičit, může vyzkoušet i tyto stránky: Poznávačka přírody
  • Občanská výchova
    • Online hodina bude rozdělena na dvě části:
      1. Písemná práce na Kulturu, Umění a Krásu. Písemná práce bude uložena v Zadání na omezený čas přímo v hodině.
      2. Rozbor naučného filmu na téma „Náboženství“
  • Rodinná výchova
    • Online hodina
    • V hodině proběhne opakování formou Pracovního listu, který vám budu sdílet. Vaším úkolem bude si pracovní list vypracovat a následně v hodině poslat, tím budete mít úkol splněn. Hodina odevzdáním pracovního listu bude pro vás ukončena.
    • Témata k opakování: „Zdravá výživa, Životní styl a zdraví a Alternativní výživa
  • Hudební výchova
  • Informatika