Školní týden 14. – 16. 10. 2020

• Zeměpis
  • Fyzika
    • Téma: Skládání sil opačného směru
    • (Toto téma jsme v minulé hodině nestihli důkladněji probrat, proto se k němu vrátíme.)
    • Kluci soutěží v páce, každý tlačí jiným směrem. Síly mají tedy opačný směr. Petr tlačí silou 100 N a Honza silou 120 N.
      1. Jak určíme početně jejich výslednici? (vzoreček na str. 42)
      2. Jaký směr bude mít výsledná síla? (žlutý rámeček na str. 42)
      3. Dovedeš příklad vyřešit i graficky?
    • Rovnováha dvou sil str. 43
    • Zápis:
    • Dvě stejně velké síly opačného směru, které působí současně na těleso v jedné přímce, mají nulovou výslednici. Jejich pohybové účinky na těleso se ruší.
    • Platí:  F1 – F2 = 0 N   jestliže F1 = F2
    • Zopakování a procvičení skládání sil (s výjimkou strany 6 – skládání sil různého směru) – prezentace
  • Přírodopis 7. A
    • Plazi a hadisamostatná práce, zadání v on-line hodině, připravit se na otázky v učebnici str.22
    • Měkkozobí, Vrubozobí – učebnice str. 27-28, samostudium, provést zápis do sešitu
  • Přírodopis 7. B
    • Zopakujeme učivo Ryby formou kvízu. Vypracujete jej dne 24.11.  Připomeňte si stavbu těla ryb, základní pojmy a zástupce mořských i sladkovodních ryb.
    • Další třídou obratlovců jsou obojživelníci. V učebnice je najdete na str. 14. Učivo probereme v online hodině. Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • Zopakujte si vědomosti v tomto cvičení: Znaky obojživelníků
    • V online hodině si projdeme některá cvičení v tomto pracovním sešitě: Pracovní sešit
    • Pro zájemce: výukové video Obojživelníci
  • Občanská výchova
    • On-line hodina
    • V online hodině začneme nové téma „Kultura a umění“. Budeme se věnovat jaké místo ve společnosti zaujímá Kultura a co si pod pojmem „Kultura“ představujeme.
    • Zápis z hodiny bude vložen na Teams do Souborů < Výukové zdroje.
    • Aktivita – Úniková hra na téma 17. listopaduZDE
  • Rodinná výchova